Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Первый украинский нефрологический сайт проф. Д. Иванова Zepter
Технічна підтримка

№ 06/2012 (Червень)




Лікар-лаборант-гігієніст

Досвід міжнародної акредитації лікувально-профілактичного закладу: міжнародні моделі управління

Міжнародний вимір українського медичного права

Пенсія за вислугу років на приватному медичному підприємстві


Нове в законодавстві

Нові нормативні акти у сфері охорони здоров’я

Пенсійне забезпечення

Пенсія на пільгових умовах лікаря-рентгенолога

Із листа до редакції: «Чи має право на пенсію за віком на пільгових умовах завідуючий рентгенологічним відділенням, який не є звільненим від безпосереднього обслуговування пацієнтів і виконує роботу лікаря-рентгенолога в повному обсязі?»

Банк посадових інструкцій

Лікар-лаборант-гігієніст

Головний бухгалтер

Працюємо з кадрами

Пільги для працівників аптек

Із листа до редакції: «Які пільги мають працівники аптек за роботу у шкідливих умовах?»

Робота на посаді начальника відділу охорони здоров’я райдержадміністрації

Із листа до редакції: «Чи має право працювати на посаді начальника відділу охорони здоров’я райдержадміністрації лікар, який знаходиться на пенсії за вислугою років (стаж роботи в лікувально-профілактичному закладі — 28 років)?»

Запитання — відповідь

Робота сестри медичної за сумісництвом на 0,5 ставки середнього медичного працівника

Чи може працювати за сумісництвом на 0,5 ставки середнього медичного працівника особа, яка вийшла на пенсію не за віком, а за вислугою років 1 листопада 2010 р. і працює молодшою медичною сестрою на 1,0 ставки в медичному закладі?

Розмір пенсії залежно від роботи за сумісництвом

Чи впливає на розмір пенсії робота за сумісництвом, якщо лікар-­стоматолог, крім основного місця роботи у стоматологічній поліклініці, працював за сумісництвом асистентом кафедри в медичній академії?

Чи зараховується робота на посаді інструктора з плавання до медичного стажу за вислугу років?

Чи зараховується медичній сестрі робота на посаді інструктора з плавання в дитячій поліклініці до медичного стажу за вислугу років?

Пенсія за вислугу років на приватному медичному підприємстві

Приватне підприємство з 2001 року по червень 2005 року здійснювало діяльність як стоматологічний кабінет. З липня 2005 року його діяльність було розширено і згідно з Положенням «Про медичний центр» підприємство отримало статус багатопрофільного медичного центру. Чи вважається стаж роботи на підприємстві медичним, чи мають право на пенсію за вислугу років лікарі та молодші медичні працівники підприємства та з якого періоду — коли підприємство було: стоматологічним кабінетом; медичним центром (з 2005 р.); медичним центром з дати акредитації (з 2009 р.); весь період діяльності з моменту заснування підприємства — з 2001 р. і до теперішнього часу?

Надбавка за безперервний стаж на посаді фельдшера виїзної бригади

Працівниця Х у 2008 році прийнята на 0,5 посади фельд­­шера з приймання викликів швидкої допомоги. 15 квітня 2009 року її додатково прийнято на 0,5 посади фельдшера виїзної бригади на період відсутності основного працівника. 1 травня 2012 року працівниця Х вже набула безперервного стажу 3 роки фельдшера виїзної бригади. Натомість, 1 червня 2012 року вийшов з відпустки по догляду за дитиною основний працівник, і працівниця Х залишилась працювати лише на свої основні 0,5 посади фельдшера з приймання викликів швидкої. Чи зберігається для неї як фельдшера з приймання викликів надбавка в розмірі 20% за безперервний стаж, набутий на 0,5 тимчасової посади фельдшера виїзної бригади?

Право медсестри під час відпустки на основній роботі працювати за зовнішнім сумісництвом

Чи має право медсестра під час своєї відпустки на основ­ній роботі (повна ставка) працювати за зовнішнім сумісництвом (також на ставку)?

Чи має право на надбавку за вислугу років реєстратор медичний?

Чи можна зарахувати до стажу роботи, що дає право на надбавку за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я, період роботи на посаді реєстратора медичного з 1990-­го по 1996 рр., оскільки раніше ці посади належали до середнього медперсоналу?

Додаткові 0,5 ставки лікаря-рентгенолога за умов отримання 1,5 ставки на основній роботі

У дільничій лікарні передбачено 0,5 ставки лікаря-­рентгенолога, а лікаря як такого немає, і скоріше за все в селищі не буде. В найближчому місті лікар є, але він працює на 1,5 ставки на основній роботі. Чи може цей лікар працювати за договором, і за яким?

Нормативні документи

Наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини» від 10.04.2012 № 251

Якість медичної допомоги

Побічні реакції лікарських засобів: їхній зв’язок з ліко-пов’язаними та медичними помилками

Здавна і майже до кінця ХХ ст. наріжним каменем у лікуванні було «primum non nocere» (найперше, не зашкодь) та «in dubio abstine» (якщо сумніваєшся, — не втручайся). Проте наука постійно прогресує, й на сьогодні в медицині використовується менш консервативний підхід, заснований на ретельному зважуванні ризиків та користі від застосування, зокрема, лікарських засобів. Отож, все більшого значення набувають виявлення, вивчення та запобігання побічним явищам і несприятливим наслідкам, спричиненим нераціональним лікуванням і допущеними помилками. Проте подібні дослідження в Україні проводяться все ще спорадично, за винятком діяльності системи фармаконагляду та ініціативи поодиноких науковців

Закордонний досвід

Досвід міжнародної акредитації лікувально-профілактичного закладу: міжнародні моделі управління

Діяльність будь-якого медичного закладу повинна оцінюватися за параметрами, що мають значення для споживачів послуг. Така оцінка потребує спеціальних знань, і навряд чи може бути виконана самим пацієнтом. Експертизи, що проводяться фахівцями лікувально-профілактичного закладу, страхової компанії або організації з захисту прав пацієнтів, навряд чи можна назвати абсолютно об’єктивними

Дистанційне навчання

Примірне положення про підготовку на циклах тематичного удосконалення за очно-заочною формою з елементами дистанційного навчання з використанням друкованих інформаційних ресурсів у Національній медичній академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика (Витяг)

Положення про підготовку за фахом «Організація і управління охороною здоров’я» на циклах тематичного удосконалення за очно-заочною формою з елементами дистанційного навчання (Витяг)

Організація фінансово-економічної служби медичного закладу. Ціноутворення в умовах ринкової економіки (Лекція № 4, навчальних годин — 4)

У своїй повсякденній роботі керівники медичних установ значну частину свого робочого часу присвячують фінансовим питанням. З цієї лекції можна дізнатися, як ефективно організувати фінансово-економічну службу у медичному закладі, а також — як правильно розрахувати вартість медичної послуги

Тестові завдання до лекції № 4

«Організація фінансово-економічної служби медичного закладу. Ціноутворення в умовах ринкової економіки». Модуль № 4 «Фінансовий менеджмент»

Анкета слухача циклу тематичного удосконалення за очно-заочною формою навчання з елементами дистанційного навчання за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров’я»

Подія

Міжнародний вимір українського медичного права

19–21 квітня 2012 року в Києві відбулася подія, яку без перебільшення можна назвати головною подією року для українського охороноздоровчого права, — Міжнародний (Третій Всеукраїнський) конгрес з медичного і фармацевтичного права, біоетики та соціальної політики

Безпечний заклад

Вогнегасники: критерії вибору та визначення необхідної кількості

Вогнегасники належать до первинних засобів пожежогасіння. При виборі вогнегасника для конкретного приміщення слід враховувати багато критеріїв — категорію приміщення за пожежною небезпекою, клас можливої пожежі, площу об’єкта тощо. Дізнайтеся, як підібрати необхідний вогнегасник та яку їх кількість встановлювати у конкретному приміщенні з урахуванням усіх нормативних вимог

Медичні новели

Гостре питання

Джерело: МЦФЕР
Новини
03.03.2023  Науково доведено: через смартфони ви можете старіти швидше
24.02.2023  Стимуляція спинного мозку відновлює постінсультну функцію рук
17.02.2023  Вчені відкрили здатність жирної їжі руйнувати мозок
10.02.2023  В Індії розробили неінвазивний тест, який використовує штучний інтелект для виявлення раку молочної залози
01.02.2023  Як спостереження за світанками та заходами сонця впливає на здоров'я – вчені
25.01.2023  Аналіз крові для ранньої діагностики хвороби Альцгеймера розробили вчені
18.01.2023  Людина з серцем свині. Пацієнту вперше пересадили серце тварини
11.01.2023  Вчені пояснили, чому оливкову олію варто пити ложками
21.11.2022  Вчені виявили ще одну причину високого ризику атеросклерозу
18.11.2022  Імплантована помпа доставила протиракові ліки у пухлини мозку
16.11.2022  Шум вночі може бути причиною безсоння та серцево-судинних захворювань
14.11.2022  ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ: ТИПИ, СИМПТОМИ, УСКЛАДНЕННЯ
11.11.2022  Виявилося, в епідемії ожиріння винен лише один тип їжі
09.11.2022  Проказа: давня хвороба, здатна регенерувати органи
07.11.2022  "Чарівні гриби" можуть лікувати важку депресію
04.11.2022  Нове випробування пропонує переваги CV з EPA: RESPECT-EPA
02.11.2022  Майже 500 українських медиків завершили навчання з тактичної медицини
01.11.2022  Чи можна людям з діабетом пити алкоголь
31.10.2022  Знайдено овоч, здатний знизити цукор у крові відразу на 20%
28.10.2022  Людська печінка може працювати 100 років
HINARI
PubMed