Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Издательский дом ЗАСЛАВСКИЙ Zepter
Технічна підтримка

У Австралії лікарі змогли відновити рухливість паралізованих рук, "перемкнувши" нерви

Впроваджена нова система електронної реєстрації на навчання у НУОЗУ імені П. Л. Шупика
Дізнатися більше...
Продовжується підписка на науково-практичний журнал "Медична інформатика та інженерія"
Дізнатися більше...

Світові новини з медицини

У Австралії лікарі змогли відновити рухливість паралізованих рук, "перемкнувши" нерви 12.07.2019

У Австралії лікарі змогли відновити рухливість паралізованих рук, "перемкнувши" нерви

Австралійські хірурги заявляють, що змогли відновити рухливість рук паралізованих пацієнтів, перемкнувши їхні нерви. Пацієнти тепер можуть самостійно їсти, наносити макіяж, повертати ключі, розбиратися із грошима та друкувати на комп'ютері.

36-річний Пол Робінсон з австралійського Брісбена заявив, що інноваційна хірургічна операція дала йому незалежність, яку він ніколи не міг собі уявити.Повну функціональність рук вона не відновила, проте лікарі кажуть, що різниця здатна змінити життя пацієнтів.

У чому полягає процедура?

Травми спинного мозку заважають проходженню сигналів від головного мозку до решти тіла. Результатом стає параліч. Пацієнти, які брали участь у дослідженні, мали параліч усіх кінцівок. Але головна умова успіху методики - вони повинні все ще мати можливість рухати певними м'язами рук. Нерви, які відповідали за ці рухи, видалили, а потім замінили ними ті, які контролюють інші м'язи — наприклад, м'язи, що відповідають за порухи рукою, або стискання долоні. Таким чином, лікарі заміняли нерви, які не пропускають сигнал від мозку, на такі, що його пропускають. Ці нерви вони під'єднували саме до тих м'язів, які слід було змусити функціонувати. Наприклад, нерви, які колись відповідали за передачу сигналу до перевертання долоні, можна було б використати для згинання-розгинання пальців руки. Тому тепер, коли пацієнт думає про те, аби перевернути долоню, то його пальці розгинаються, оскільки мозок відправляє сигнал на той нерв, що раніше відповідав за перегортання долоні.

"Ми віримо, що операція з перенесення нервів дає дивовижні нові можливості, даючи шанс людям з паралічем відновити функції рук для виконання повсякденних завдань, а також надасть їм більшу незалежність і здатність легше брати участь у сімейному та професійному житті", - каже доктор Наташа ван Зил з Остінської лікарні в Мельбурні.

Як це впливає на життя?

Пол Робінсон був одним з пацієнтів, який брав участь в експериментальній операції. У лютому 2015 року він впав зі свого мотоциклу й пошкодив спинний мозок в районі шиї. "Я не міг рухати долонями або пальцями, не міг піднімати руки, та був слабким у плечах", - сказав він. Чоловіку довелося переїхати назад до своїх батьків, оскільки він потребував допомоги у побутових питаннях, таких як розрізання їжі. У грудні 2015 року йому перев'язали нерви під час операції, яку він назвав одним з найболючіших моментів свого життя. Потім пан Робінсон розпочав процес реабілітації й фізіотерапії, щоб заново навчитися рухати руками. Пол сказав: "Я нещодавно переїхав у свій будинок і тепер живу незалежно, ніколи не думав, що зможу жити самостійно". "Я займаюся спортом (регбі на інвалідних візках) і навчаюся інженерії". "Операція змінила моє життя — дала здатність розрізати їжу, тримати звичайні ножі та виделки, використовувати ручку для того, аби писати в університеті".

Наскільки серйозний прогрес?

Після операції люди не зможуть стати концертними піаністами, кажуть лікарі. "Ми, безумовно, не відновлюємо повноцінне функціонування рук", - сказала BBC News доктор ван Зил. Акцент робиться на двох функціях — стисканні та розтисканні рук, а також можливості витягнути руку в лікті, щоб дотягнутись до чогось. Доктор ван Зил додала: "Отже ви можете відкрити долоню, дотягнутися до чогось й схопити". "Ми не намагаємося відновити дуже точну координацію руки". Проте це все одно може змінити якість чийогось життя.

Чи актуально це для всіх пацієнтів? - Це залежить від типу травми.

Якщо спинний мозок дуже сильно ушкоджений, що призвело до повного паралічу, то у ньому не буде функціональних нервів, які можна було б використати для перемикання. Також операція такого типу просто не потрібна, якщо ураження спинного мозку трапилося нижче по спині й параліч не зачепив рук. Однак, дослідники сказали, що до 250000 людей у всьому світі щороку отримують травми спинного мозку, результатом яких стає параліч кінцівок. "Таким чином, це велика група пацієнтів, які можуть отримати користь від цієї технології", - сказала доктор Наташа ван Зил.

Чи завжди операція успішна? - Ні.

У дослідженні, опублікованому у виданні Lancet, йде мова про 59 перев'язувань нервів у 16 пацієнтів. Операція не мала успіху чотири рази, включаючи двох пацієнтів, у яких через неї навпаки впала чутливість. Операція є найбільш успішною, якщо її проводити у період між шістьма місяцями й роком після травми.

Що кажуть експерти?

Доктор Іда Фокс з Вашингтонського університету сказала: "Перенесення нервів є великим прогресом у спробах відновлення функцій рук після травми спинного мозку". Вона сказала, що важливо, аби пацієнтам проводили таку операцію незабаром після травми. Доктор Фокс сподівається, що операція буде доступна по всьому світу.

Джерело: BBC


Возврат к списку


Новини
16.04.2021  Топ-3 причини, які призводять до енергодефіциту
15.04.2021  Науковці розробили методику 3D-друку кісток з живими клітинами. Це дозволить відновлювати їх просто у тілі людини
14.04.2021  Для лікування інфарктів використовуватимуть отруту скорпіонів
13.04.2021  Вчені знайшли новий спосіб знищувати ракові клітини пухлини головного мозку
12.04.2021  Варто включити в раціон. Вчені назвали сім найкращих продуктів для профілактики раку
09.04.2021  Вчені змогли за добу відновити зір у сліпого пацієнта
08.04.2021  Інсулін в таблетках: вчені наблизилися до створення нової форми препарату для діабетиків
07.04.2021  Знайдено Два Нові Молекулярні Механізми Захисту Від Хвороби Паркінсона
06.04.2021  Знайшли спосіб контролю раку та інфекційних процесів в організмі
05.04.2021  Побічні ефекти статинів: підвищується ризик чотирьох проблем зі здоров’ям
02.04.2021  Ключ до довголіття: як швидкість ходьби впливає на тривалість життя
01.04.2021  Вчені Створили Штучні Слізні Залози
31.03.2021  Вчені розповіли про негативний вплив цукру на пам’ять дітей
30.03.2021  Науковці виявили додаткові фактори, що збільшують ризик зараження і важкого протікання Covid-19
29.03.2021  Вчені розгадали секрет антибіотикорезистентності
26.03.2021  Вітамін D від запаморочення
24.03.2021  Вчені знайшли зв’язок між розвитком деменції та вживанням обробленого м’яса
23.03.2021  Вчені довели, що знизити ризик розвитку діабету у людей можна за допомогою регулярного ранкового вживання їжі
22.03.2021  Санітайзери для рук можуть нашкодити людям
19.03.2021  Мешканка Аргентини стала другою людиною в світі, яка перемогла ВІЛ природним шляхом
HINARI
PubMed