Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Издательский дом ЗАСЛАВСКИЙ Zepter
Технічна підтримка

Як застуда може допомогти вилікувати рак

Впроваджена нова система електронної реєстрації на навчання у НУОЗУ імені П. Л. Шупика
Дізнатися більше...
Продовжується підписка на науково-практичний журнал "Медична інформатика та інженерія"
Дізнатися більше...

Світові новини з медицини

Як застуда може допомогти вилікувати рак 12.09.2019

Як застуда може допомогти вилікувати рак

Штам вірусу застуди може інфікувати та вбити клітини раку сечового міхура, як свідчить невелике дослідження. В одного пацієнта зникли всі ознаки хвороби, ще у 14-х були докази, що ракові клітини загинули.

Дослідники з Університету Суррея кажуть, що вірус може "допомогти здійснити революцію в лікуванні" раку і зменшити ризик рецидиву. Науковці називають такі новини багатообіцяючими, якщо більші дослідження підтвердять такі результати.

М'язово-неінвазивний рак сечового міхура вважається шостим за поширеністю видом раку у світі серед чоловіків і 17-м серед жінок, за даними  Світового фонду дослідження раку.

Нинішнє лікування цього виду раку є інвазійним або може мати серйозні, токсичні побічні ефекти. Також потрібний постійний та дорогий огляд, щоб упевнитися в тому, що рак не повертається після лікування.

Що з'ясувало дослідження?

У дослідженні 15 пацієнтів з цією хворобою отримали вбивчий для раку вірус Коксакі (CVA21) через катетер за тиждень до хірургічної операції з видалення пухлини. Аналіз зразків тканин після операції показав наявність ознак того, що вірус вбив ракові клітини у сечовому міхурі. Після того як ці клітини загинули, вірус поширився і інфікував інші ракові клітини, але решта здорових клітин залишилася незайманою.

Вірус робить дещо особливе, каже керівник дослідження професор Гардев Панда з Університету Суррея та Королівської окружної лікарні Суррея. "Вірус потрапляє до ракових клітин і вбиває їх, приводячи в дію імунний білок, а це спонукає інші імунні клітини приєднатися до цього процесу", - розповів він. Зазвичай пухлини в міхурі є "холодними", оскільки вони не мають "імунних клітин", щоб боротися з раком. Але дії вірусу роблять їх "гарячими", що змушує імунну систему тіла реагувати.

Професор Панда каже, що той самий вірус також тестували і на раку шкіри, але це вперше, коли його дію дослідили під час клінічних досліджень на раку сечового міхура.

"У всіх пацієнтів спостерігали зменшення пухлинного навантаження та збільшення загибелі ракових клітин, а в одного пацієнта взагалі зникли всі сліди хвороби, лише після одного тижня лікування, що свідчить про потенційну ефективність", - каже дослідник.

"Слід зазначити, що в жодного з пацієнтів не спостерігалося значних побічних ефектів", - додав він.

"Нова ера в лікуванні"

Науковці планують застосувати вірус застуди разом із таргетною медикаментозною імунотерапією в майбутньому дослідженні з більшою кількістю пацієнтів.

Доктор Нікола Аннельс з Університету Суррея каже, що віруси на кшталт вірусу Коксакі "можуть означати відхід від більш традиційних способів лікування, як от хіміотерапія".

Аллен Найт, голова благодійної організації Action Bladder Cancer UK, що опікується пацієнтами з раком сечового міхура, назвав результати дослідження багатообіцяючими.

Рак сечового міхура коштує системі охорони здоров'я більше, ніж майже всі інші види раку, через високий рівень рецидиву, каже він.

"Якщо дані щодо безпеки, переносимості та ефективності підтвердять більш масштабні клінічні дослідження та випробування, це може означати нову еру в лікуванні пацієнтів з м'язово-неінвазивним раком сечового міхура, таких як я, які часто відчувають, що інновації в терапії раку проходять повз нас", - каже пан Найт.

Експерт з раку сечового міхура в Інституті раку в Університетському коледжі Лондона, доктор Марк Лінч, каже, що перші результати є "обнадійливими".

"Буде справді цікаво побачити, як ця нова терапія на базі вірусу покаже себе в більш масштабних випробуваннях на людях з м'язово-неінвазивним раком сечового міхура, особливо в поєднанні з новими видами імунотерапії", - каже дослідник.

Джерело: BBC


Возврат к списку


Новини
16.04.2021  Топ-3 причини, які призводять до енергодефіциту
15.04.2021  Науковці розробили методику 3D-друку кісток з живими клітинами. Це дозволить відновлювати їх просто у тілі людини
14.04.2021  Для лікування інфарктів використовуватимуть отруту скорпіонів
13.04.2021  Вчені знайшли новий спосіб знищувати ракові клітини пухлини головного мозку
12.04.2021  Варто включити в раціон. Вчені назвали сім найкращих продуктів для профілактики раку
09.04.2021  Вчені змогли за добу відновити зір у сліпого пацієнта
08.04.2021  Інсулін в таблетках: вчені наблизилися до створення нової форми препарату для діабетиків
07.04.2021  Знайдено Два Нові Молекулярні Механізми Захисту Від Хвороби Паркінсона
06.04.2021  Знайшли спосіб контролю раку та інфекційних процесів в організмі
05.04.2021  Побічні ефекти статинів: підвищується ризик чотирьох проблем зі здоров’ям
02.04.2021  Ключ до довголіття: як швидкість ходьби впливає на тривалість життя
01.04.2021  Вчені Створили Штучні Слізні Залози
31.03.2021  Вчені розповіли про негативний вплив цукру на пам’ять дітей
30.03.2021  Науковці виявили додаткові фактори, що збільшують ризик зараження і важкого протікання Covid-19
29.03.2021  Вчені розгадали секрет антибіотикорезистентності
26.03.2021  Вітамін D від запаморочення
24.03.2021  Вчені знайшли зв’язок між розвитком деменції та вживанням обробленого м’яса
23.03.2021  Вчені довели, що знизити ризик розвитку діабету у людей можна за допомогою регулярного ранкового вживання їжі
22.03.2021  Санітайзери для рук можуть нашкодити людям
19.03.2021  Мешканка Аргентини стала другою людиною в світі, яка перемогла ВІЛ природним шляхом
HINARI
PubMed