Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Первый украинский нефрологический сайт проф. Д. Иванова Zepter
Технічна підтримка

Новини

Університет Каліфорнії створив унікальний матеріал, що вбиває бактерії і віруси 26.04.2018 Університет Каліфорнії створив унікальний матеріал, що вбиває бактерії і віруси

Вчені вважають, що він переверне підхід в запобіганні інфекційним захворюванням. Йдеться про довговічні, дихаючі плівках. Вони оновлюють запаси антибактеріальних сполук при сонячному світлі. Плівки протестували на Escherichia coli і Listeria innocua. Ефективність склала більше 99%, якщо плівка знаходилася під світловими променями 30 та 60 хвилин відповідно. Віруси гинули всього за п'ять хвилин.

Вчені знайшли ефективний препарат для зменшення ваги 26.04.2018 Вчені знайшли ефективний препарат для зменшення ваги

Семаглутід - засіб, схвалений в Євросоюзі і Штатах для терапії діабету 2-го типу. Це новий аналог глюкагоноподібного пептиду-1. У тілі людини цей пептид синтезується в ендокринних клітинах шлунково-кишкового тракту у відповідь на прийом їжі, в основному вуглеводів. І недавно вчені запропонували використовувати його для лікування ожиріння у людей, які не мають ендокринних захворювань. Є результати клінічних випробувань, що говорять про перспективу терапії.

З'єднання з отрути гримучої змії замінить антибіотики 25.04.2018 З'єднання з отрути гримучої змії замінить антибіотики

У всьому світі зростає кількість бактерій, стійких до антибіотиків. У пошуках нових ефективних антибактеріальних препаратів австралійські вчені звернули свій погляд на тварин. Згідно з новим дослідженням, з'єднання, що міститься в отруті гримучої змії, здатне замінити відомі антибіотики.

Дослідники наблизилися до перемоги над розсіяним склерозом 25.04.2018 Дослідники наблизилися до перемоги над розсіяним склерозом

Розсіяний склероз - аутоімунне захворювання, що вражає нервові волокна головного та спинного мозку. Від нього страждають близько 2,3 мільйона чоловік у всьому світі. Вченим з Університету Альберти та Університету Макгілла вдалося виявити нову мішень для ліків від цієї хвороби.

Унікальні наношипи дарують надію людям з генетичними захворюваннями 25.04.2018 Унікальні наношипи дарують надію людям з генетичними захворюваннями

Вчені з Каліфорнійського університету створили наноструктури, які можуть використовуватися в генній терапії. Зазвичай для доставки генів у клітину застосовують модифіковані віруси, зовнішнє електричне поле або агресивні хімікати. Нові мікроскопічні структури, наношипи, виявилися набагато ефективнішими і дешевшими інших методів проникнення в клітину.

Виявлена ​​справжня причина діабету 2-го типу 25.04.2018 Виявлена ​​справжня причина діабету 2-го типу

Вважається, що підвищений рівень глюкози в крові є головною причиною розвитку діабету 2-го типу. Однак німецькі вчені довели: резистентність клітин до інсуліну може бути викликана збільшенням концентрації в крові метилгліоксалю (MG) - метаболіта глюкози. Таким чином, ліки, що знижують рівень глюкози в крові, не є достатньо ефективним засобом від діабету.

Фахівці знайшли відмінності у мозку чоловіків і жінок з апное сну 25.04.2018 Фахівці знайшли відмінності у мозку чоловіків і жінок з апное сну

Нове дослідження, проведене в Каліфорнійському університеті, показало, що синдром обструктивного апное сну (СОАС) змінює мозок. Крім того, він по-різному впливає на мозок чоловіків і жінок. Фахівці проаналізували дані людей, у яких нещодавно виявили апное сну.

Фізики виявили унікальний текст давньогрецького лікаря Галена 24.04.2018 Фізики виявили унікальний текст давньогрецького лікаря Галена

Національна прискорювальна лабораторія SLAC Міністерства енергетики США зробила дивовижне відкриття. Її співробітники виявили сліди тексту з медичного трактату давньогрецького лікаря Галена на пергаменті з християнськими псалмами, датованими XI століттям.

Інженери розробили систему, що дозволяє управляти протезами кінцівок інтуїтивно 24.04.2018 Інженери розробили систему, що дозволяє управляти протезами кінцівок інтуїтивно

В перспективі штучні кінцівки не будуть відрізняються від природних. В рамках останнього дослідження, експерти працювали з протезами рук. Була набрана група з трьох добровольців, яким раніше вже намагалися встановити протези, контрольовані силою думки.

Неврологи навчилися виявляти приховані струси мозку 24.04.2018 Неврологи навчилися виявляти приховані струси мозку

Співробітники Університету Калгарі розробили портативну систему, що дозволяє діагностувати струс мозку. Проблема з діагностикою полягає в тому, що симптоми струсу сильно різняться. В цілому з струсами прийнято пов'язувати головні болі, нудоту, втрату пам'яті, порушення координації.

Качкодзьоби виявилися цінним джерелом антибіотиків 24.04.2018 Качкодзьоби виявилися цінним джерелом антибіотиків

У молоці качкодзьобів був знайдений унікальний білок. Цей білок може бути використаний для знищення особливо стійких патогенів. Качкодзьоб відкладає яйця і одночасно є ссавцем. Так як у нього немає сосків, молоко, що відрізняється підвищеною поживністю, надходить прямо на поверхню живота, звідки дитинчата його злизують.

Вчені з'ясували, чому в старості з'являються проблеми з орієнтацією в просторі 24.04.2018 Вчені з'ясували, чому в старості з'являються проблеми з орієнтацією в просторі

Дослідники з Німеччини вивчили мозкову активність молодих і літніх людей в процесі вирішення просторових задач. Фахівці прийшли до висновку: загибель клітин в навігаційній системі мозку може бути причиною того, що люди похилого віку часто губляться.

Винахідники готують унікальний кардіостимулятор 23.04.2018 Винахідники готують унікальний кардіостимулятор

Співробітники Національного медичного дослідницького центру імені Мешалкина, Інституту цитології і генетики СВ РАН і Московського фізико-технічного інституту розробляють унікальний кардіостимулятор. В його основі лежать клітини з тіла самого пацієнта.

Вчені знайшли гени, що збільшують ймовірність безсоння 23.04.2018 Вчені знайшли гени, що збільшують ймовірність безсоння

Безсоння - дуже поширена проблема серед дорослого населення. До основних факторів ризику безсоння відносять стрес, важку роботу і низький рівень активності. Американські вчені виявили ще одну причину безсоння. Дослідження показало, що певні генетичні варіанти можуть посилювати проблеми зі сном.

Знайдено спосіб вилікувати інфекцію, яка не піддається антибіотикам 23.04.2018 Знайдено спосіб вилікувати інфекцію, яка не піддається антибіотикам

Клебсієлла пневмонії - це одна з бактерій, що викликають пневмонію. Вона також пов'язана із захворюваннями сечостатевої системи і внутрішньолікарняними інфекціями. Даний патоген часто має стійкість до антибіотиків. Американські вчені виявили спосіб впоратися з небезпечним збудником.

Вчені з'ясували, як ефективно доставляти препарати прямо в мозок 23.04.2018 Вчені з'ясували, як ефективно доставляти препарати прямо в мозок

Відомо, що доставити ліки в головний мозок досить важко. Причина тому гематоенцефалічний бар'єр, що захищає від проникнення мікроорганізмів, токсинів, деяких ліків. Але вчені дізналися, як обхитрити цю систему захисту. Виявилося, тут необхідно орієнтуватися на "внутрішній годинник" - циркадні ритми.

Інфекційні хвороби викликають проблеми з серцем і судинами 23.04.2018 Інфекційні хвороби викликають проблеми з серцем і судинами

Серцево-судинні патології - одна з найчастіших причин смерті в світі. До головних чинників ризику хвороб серця зазвичай відносять гіпертонію, діабет і ожиріння. Британські вчені з'ясували, що інфекції дихальних і сечовивідних шляхів впливають на здоров'я серця набагато сильніше, ніж вважалося раніше.

Медики дозволили вагітним приймати гарячі ванни і займатися аеробікою 22.04.2018 Медики дозволили вагітним приймати гарячі ванни і займатися аеробікою

Вважається, що жінкам необхідно уникати високих температур і активних фізичних навантажень під час вагітності. Зростання температури тіла матері дійсно може негативно позначитися на плоді. Однак австралійські фахівці заявляють: правильно проведені вправи і прийняття ванн певної температури не зашкодять майбутній дитині. Вчені проаналізували дані 12 досліджень, в яких брали участь 347 жінок на різних термінах вагітності.

Алергія на молоко позначається на вазі і рості дітей 22.04.2018 Алергія на молоко позначається на вазі і рості дітей

Від алергії страждає безліч дітей у всьому світі. Більше 90% випадків серйозних алергічних реакцій викликають продукти з 8 харчових груп. У ці групи входять такі продукти, як молоко, яйця, риба, морепродукти, пшениця, соя, арахіс і лісові горіхи. Американські дослідники з'ясували: діти з алергією на коров'яче молоко мають більш низький середній зріст і вагу в порівнянні з дітьми, що страждають від алергії на арахіс і горіхи.

Любов до велопрогулянок здатна продовжити молодість, показав аналіз 22.04.2018 Любов до велопрогулянок здатна продовжити молодість, показав аналіз

Співробітники Бірмінгемського університету і Королівського коледжу Лондона радять кататися на велосипеді, щоб загальмувати процес старіння. Було проведено дослідження за участю 125 осіб 55-79 років, які каталися на велосипеді, не палили і не мали проблем з тиском.


Новини 1 - 20 из 10392
Начало | Пред. | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | След. | Конец Все
Новини
26.04.2018  Університет Каліфорнії створив унікальний матеріал, що вбиває бактерії і віруси
26.04.2018  Вчені знайшли ефективний препарат для зменшення ваги
25.04.2018  З'єднання з отрути гримучої змії замінить антибіотики
25.04.2018  Дослідники наблизилися до перемоги над розсіяним склерозом
25.04.2018  Унікальні наношипи дарують надію людям з генетичними захворюваннями
25.04.2018  Виявлена ​​справжня причина діабету 2-го типу
25.04.2018  Фахівці знайшли відмінності у мозку чоловіків і жінок з апное сну
24.04.2018  Фізики виявили унікальний текст давньогрецького лікаря Галена
24.04.2018  Інженери розробили систему, що дозволяє управляти протезами кінцівок інтуїтивно
24.04.2018  Неврологи навчилися виявляти приховані струси мозку
24.04.2018  Качкодзьоби виявилися цінним джерелом антибіотиків
24.04.2018  Вчені з'ясували, чому в старості з'являються проблеми з орієнтацією в просторі
23.04.2018  Винахідники готують унікальний кардіостимулятор
23.04.2018  Вчені знайшли гени, що збільшують ймовірність безсоння
23.04.2018  Знайдено спосіб вилікувати інфекцію, яка не піддається антибіотикам
23.04.2018  Вчені з'ясували, як ефективно доставляти препарати прямо в мозок
23.04.2018  Інфекційні хвороби викликають проблеми з серцем і судинами
22.04.2018  Медики дозволили вагітним приймати гарячі ванни і займатися аеробікою
22.04.2018  Алергія на молоко позначається на вазі і рості дітей
22.04.2018  Любов до велопрогулянок здатна продовжити молодість, показав аналіз
HINARI
PubMed