Такий незвичайний симптом, як поява кашлю, не завжди може вказувати на захворювання органів дихання. За даними британських вчених, у деяких випадках кашель може бути симптомом різкого підвищення артеріального тиску
12.01.2021Вчені виявили, що рівень заліза у крові може впливати на тривалість життя людини
На тривалість життя людини впливає рівень заліза у її крові.
Для того, щоб довго жити, зберігши при цьому бадьорість духу і ясність розуму, величезне значення мають правильне харчування, заняття спортом і відмова від шкідливих звичок. Однак, надлишок такого важливого елемента як залізо, може звести нанівець усі ваші зусилля
Експерти рекомендують вживати яскраву за кольором їжу для того, щоб зміцнити імунітет.
06.01.2021Вчені з'ясували, як у хворих на COVID-19 починається смертельна пневмонія
Вчені з’ясували, як саме у заражених коронавірусом людей починається тяжке запалення легень, здатне вбити.
Деякі тяжкі респіраторні симптоми у хворих на COVID-19 - це, схоже, результат активності певних імунних клітин, які викликають довготривале запалення легень.
05.01.2021Цікавий факт: музика зменшує біль після операцій
Пацієнти, яким після операції включали заспокійливі записи, відчували менше болю і приблизно на третину скорочували прийом відповідних ліків.
Вони провели дослідження, в якому взяли участь 385 пацієнтів у віці від 18 до 70 років. Всі ці люди пережили операцію тривалістю від однієї до трьох годин.
04.01.2021Піна з рофлуміластом допомогла знизити симптоми псоріазу
Компанія Arcutis Therapeutics повідомляє, що рофлуміласт у вигляді піни проявив в ході дослідження 2 фази ефективність в зниженні симптомів у пацієнтів на псоріаз шкіри голови і тіла, забезпечуючи статично значущі поліпшення стану шкіри. Рофлуміласт - провідний актив Arcutis Therapeutics, що представляє собою інгібітор фосфодіестерази-4.
Люди, які протягом тривалого часу страждають від хвороби Covid–19, повідомляють про відчуття сильного запаху риби, сірки та солодкого хворобливого запаху, в якості подальших симптомів коронавірусу вже після закінчення основного етапу хвороби.
Про це повідомляє Sky News.
Поява частого позіхання може бути пов'язана не тільки з нестачею сну. За останніми даними вчених, ця ознака може стати маркером серцевого нападу, що розвивається
28.12.2020Британські вчені виявили «універсальний метод» лікування раку
Лікування раку продовжують вивчати вчені. Британські фахівці з університету Кардіффа заявили про нове відкриття. Вони знайшли в організмі людини Т-клітку — вид лімфоцитів, який нібито може відрізняти ракові клітини від здорових.
Це відкриття може дозволити медикам «налаштовувати» імунну систему людини проти ракових клітин, пише журнал Nature Immunology.
25.12.2020Інноваційний метод лікування глухоти розробили ізраїльські вчені
Інноваційний метод лікування глухоти, заснований на доставці генетичного матеріалу в клітини внутрішнього вуха, розробили вчені з Ізраїлю.
Нову методику вже протестували на мишах, і вона стосується лише одного виду глухоти. Однак науковці з Тель-Авівського університету вважають, що цей метод застосовувати й для інших типів захворювання. Роботу опублікували в журналі EMBO Molecular Medicine.
24.12.2020Небезпечний для життя пульс назвали дослідники
Серцево-судинні захворювання — основна причина смерті серед населення середнього та похилого віку.
Частота серцевих скорочень в стані спокою в середньому віці пов'язана з тривалістю життя — якщо вона становить 75 ударів у хвилину, то ризик ранньої смерті від усіх причин подвоюється, з'ясували фахівці з Гетеборзького університету
23.12.2020Вчені довели генетичний зв'язок між кольором волосся і імунною системою організму
Як пов'язані сивина і імунітет.
Всі системи нашого організму пов'язані між собою — це доведений медичний факт. Іноді ці зв'язки представляються досить-таки дивними і випадковими. Такий, наприклад, здавався взаємозв'язок сивини і імунітету. Однак нещодавно команді американських вчених вдалося довести генетичний зв'язок, існуючий між кольором волосся і імунною системою організму.
22.12.2020У більшості перехворілих на COVID-19 через пів року є антитіла: дослідження
Згідно з дослідженням Національного інституту здоров'я і добробуту, у більшості інфікованих коронавірусом навесні і раніше була велика кількість антитіл через шість місяців після зараження. Про це пише фінське видання YLE
21.12.2020Українцям радять не їхати до низки регіонів Великої Британії через мутацію коронавірусу
Громадянам України рекомендують утриматись від поїздок до окремих регіонів Велик Британії, зокрема її столиці, на тлі поширенням захворювання, викликаного новим типом коронавірусу. Відповідні рекомендації оприлюднило посольство України у Сполученому Королівстві, передає УНН.
Втрата нюху при коронавірусі - дуже частий симптом, що лякає хворих. Але не все так погано, як здається. Виявилося, що якщо у вас пропав нюх, найвірогідніше COVID-19 пройде в легкій формі. Про це розповів лікар отоларинголог в сюжеті ТСН. Медик запевняє, що це непоганий знак.
Дітям не страшний коронавірус. Напевно, ви чули таке твердження. Вся справа в дитячій імунній системі, з'ясували вчені.
16.12.2020Золотистий стафілокок може бути ліками
Вчені виявили бактеріальний токсин, який сприяє загоєнню тканин. У світі кожен 4 чоловік переносить мільйони бактерій Staphylococcus aureus на шкірі і слизових оболонках верхніх дихальних шляхів навіть не знаючи про це. Але бувають випадки, коли невинне носійство може обернутися важкою інфекцією шкіри або легких, що загрожує сепсисом (частіше коли ослаблена імунна система людини).
Вчені знайшли нову причину хвороб кишечника. На думку дослідників, деякі бактерії, які виконують корисні функції в ротовій порожнині можуть провокувати тяжкі форми захворювань кишечника. Відбувається це внаслідок порушення балансу бактерій в організмі. Про це пише Science Alert.
14.12.2020Постковідний синдром – життя до та після
Лікарі та вчені в різних країнах світу дедалі частіше говорять, що у багатьох випадках перемога над хворобою означає лише, що людина вижила.
Число людей, хворих на коронавірус, у світі наближається до 11 мільйонів, понад пів мільйона людей померли від нової хвороби, що отримала назву COVID-19, і майже 6 мільйонів одужали. У більшості ( 80%) людей хвороба проходить у легкій формі, у 15% - у важкій формі, 5 % хворих мають фатальний перебіг.
Але наслідки можуть бути настільки серйозними, що вимагатимуть ще тижнів та місяців реабілітації, бо новий вірус вражає не лише легені, але і серцево-судинну систему, і систему травлення, і сечову систему, і нервову систему пацієнта!
11.12.2020Атрофія мозку. Несподівані наслідки COVID-19
Учені з декількох університетів США і Великобританії знайшли серйозні проблеми зі здоров'ям мозку у пацієнтів, які перенесли коронавірус.
Коронавірусна інфекція COVID-19, навіть перенесена в легкій формі, може завдавати непоправних збитків. У наукових журналах виходить все більше досліджень на цю тему.