Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Издательский дом ЗАСЛАВСКИЙ Zepter
Технічна підтримка

Новини

Як застуда може допомогти вилікувати рак 12.09.2019

Штам вірусу застуди може інфікувати та вбити клітини раку сечового міхура, як свідчить невелике дослідження. В одного пацієнта зникли всі ознаки хвороби, ще у 14-х були докази, що ракові клітини загинули.

Дослідники з Університету Суррея кажуть, що вірус може "допомогти здійснити революцію в лікуванні" раку і зменшити ризик рецидиву. Науковці називають такі новини багатообіцяючими, якщо більші дослідження підтвердять такі результати.

М'язово-неінвазивний рак сечового міхура вважається шостим за поширеністю видом раку у світі серед чоловіків і 17-м серед жінок, за даними  Світового фонду дослідження раку.

Нинішнє лікування цього виду раку є інвазійним або може мати серйозні, токсичні побічні ефекти. Також потрібний постійний та дорогий огляд, щоб упевнитися в тому, що рак не повертається після лікування.

Що з'ясувало дослідження?

У дослідженні 15 пацієнтів з цією хворобою отримали вбивчий для раку вірус Коксакі (CVA21) через катетер за тиждень до хірургічної операції з видалення пухлини. Аналіз зразків тканин після операції показав наявність ознак того, що вірус вбив ракові клітини у сечовому міхурі. Після того як ці клітини загинули, вірус поширився і інфікував інші ракові клітини, але решта здорових клітин залишилася незайманою.

Вірус робить дещо особливе, каже керівник дослідження професор Гардев Панда з Університету Суррея та Королівської окружної лікарні Суррея. "Вірус потрапляє до ракових клітин і вбиває їх, приводячи в дію імунний білок, а це спонукає інші імунні клітини приєднатися до цього процесу", - розповів він. Зазвичай пухлини в міхурі є "холодними", оскільки вони не мають "імунних клітин", щоб боротися з раком. Але дії вірусу роблять їх "гарячими", що змушує імунну систему тіла реагувати.

Професор Панда каже, що той самий вірус також тестували і на раку шкіри, але це вперше, коли його дію дослідили під час клінічних досліджень на раку сечового міхура.

"У всіх пацієнтів спостерігали зменшення пухлинного навантаження та збільшення загибелі ракових клітин, а в одного пацієнта взагалі зникли всі сліди хвороби, лише після одного тижня лікування, що свідчить про потенційну ефективність", - каже дослідник.

"Слід зазначити, що в жодного з пацієнтів не спостерігалося значних побічних ефектів", - додав він.

"Нова ера в лікуванні"

Науковці планують застосувати вірус застуди разом із таргетною медикаментозною імунотерапією в майбутньому дослідженні з більшою кількістю пацієнтів.

Доктор Нікола Аннельс з Університету Суррея каже, що віруси на кшталт вірусу Коксакі "можуть означати відхід від більш традиційних способів лікування, як от хіміотерапія".

Аллен Найт, голова благодійної організації Action Bladder Cancer UK, що опікується пацієнтами з раком сечового міхура, назвав результати дослідження багатообіцяючими.

Рак сечового міхура коштує системі охорони здоров'я більше, ніж майже всі інші види раку, через високий рівень рецидиву, каже він.

"Якщо дані щодо безпеки, переносимості та ефективності підтвердять більш масштабні клінічні дослідження та випробування, це може означати нову еру в лікуванні пацієнтів з м'язово-неінвазивним раком сечового міхура, таких як я, які часто відчувають, що інновації в терапії раку проходять повз нас", - каже пан Найт.

Експерт з раку сечового міхура в Інституті раку в Університетському коледжі Лондона, доктор Марк Лінч, каже, що перші результати є "обнадійливими".

"Буде справді цікаво побачити, як ця нова терапія на базі вірусу покаже себе в більш масштабних випробуваннях на людях з м'язово-неінвазивним раком сечового міхура, особливо в поєднанні з новими видами імунотерапії", - каже дослідник.

Джерело: BBC


Возврат к списку

Новини
28.05.2020  Простий спосіб зробити їжу з високим вмістом жирів або вуглеводів більш корисною для здоров'я
27.05.2020  Чому вживання води таке важливе для зміцнення імунітету
26.05.2020  Топ-10 вітамінів і мінералів, які найчастіше є дефіцитними у організмі людей
25.05.2020  Чому морква повинна бути в раціоні кожної людини щодня
22.05.2020  Кому не рекомендується вживати на ніч кефір
22.05.2020  8 "тихих" симптомів, які натякнуть вам, що вже час звернути увагу на щитоподібну залозу
21.05.2020  Якими корисними властивостями для здоров'я володіє паприка
20.05.2020  Інсульт можна попередити, вживаючи деякі продукти — ми відібрали продукти які допоможуть знизить ризик на 27%
19.05.2020  6 ознак, які вкажуть на те, що вам не вистачає вітамінів групи В
18.05.2020  Ці 5 симптомів ГРВІ можуть попереджати про більш серйозне ускладнення хвороби
15.05.2020  Виявляється, каву небезпечно пити не лише сердечникам: розвиток яких захворювань здатний спровокувати напій
14.05.2020  6 продуктів, які можуть полегшити перебіг алергії
13.05.2020  Вчені виявили, що кава може покращувати роботу кишківника і позбавляти людину від закрепів
12.05.2020  Про що сигналізує біль в очах: 6 небезпечних хвороб, про які варто знати
08.05.2020  Вчені виявили, що брусничний сік сприяє зниженню високого артеріального тиску
07.05.2020  7 ранніх ознак формування тромбів, на які варто звернути увагу
06.05.2020  Правило 30 хвилин, яке допоможе швидко заснути та гарно відпочити
05.05.2020   Які проблеми зі здоров'ям можуть виникнути у людей, які буквально залежні від смартфона
04.05.2020  Ожиріння може передаватися від однієї людини до іншої — "соціальне ожиріння" набирає обертів
30.04.2020  Як користуватися антисептиками, щоб не нашкодити шкірі — корисні поради
HINARI
PubMed