Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Издательский дом ЗАСЛАВСКИЙ Zepter
Технічна підтримка

Новини

Як застуда може допомогти вилікувати рак 12.09.2019

Штам вірусу застуди може інфікувати та вбити клітини раку сечового міхура, як свідчить невелике дослідження. В одного пацієнта зникли всі ознаки хвороби, ще у 14-х були докази, що ракові клітини загинули.

Дослідники з Університету Суррея кажуть, що вірус може "допомогти здійснити революцію в лікуванні" раку і зменшити ризик рецидиву. Науковці називають такі новини багатообіцяючими, якщо більші дослідження підтвердять такі результати.

М'язово-неінвазивний рак сечового міхура вважається шостим за поширеністю видом раку у світі серед чоловіків і 17-м серед жінок, за даними  Світового фонду дослідження раку.

Нинішнє лікування цього виду раку є інвазійним або може мати серйозні, токсичні побічні ефекти. Також потрібний постійний та дорогий огляд, щоб упевнитися в тому, що рак не повертається після лікування.

Що з'ясувало дослідження?

У дослідженні 15 пацієнтів з цією хворобою отримали вбивчий для раку вірус Коксакі (CVA21) через катетер за тиждень до хірургічної операції з видалення пухлини. Аналіз зразків тканин після операції показав наявність ознак того, що вірус вбив ракові клітини у сечовому міхурі. Після того як ці клітини загинули, вірус поширився і інфікував інші ракові клітини, але решта здорових клітин залишилася незайманою.

Вірус робить дещо особливе, каже керівник дослідження професор Гардев Панда з Університету Суррея та Королівської окружної лікарні Суррея. "Вірус потрапляє до ракових клітин і вбиває їх, приводячи в дію імунний білок, а це спонукає інші імунні клітини приєднатися до цього процесу", - розповів він. Зазвичай пухлини в міхурі є "холодними", оскільки вони не мають "імунних клітин", щоб боротися з раком. Але дії вірусу роблять їх "гарячими", що змушує імунну систему тіла реагувати.

Професор Панда каже, що той самий вірус також тестували і на раку шкіри, але це вперше, коли його дію дослідили під час клінічних досліджень на раку сечового міхура.

"У всіх пацієнтів спостерігали зменшення пухлинного навантаження та збільшення загибелі ракових клітин, а в одного пацієнта взагалі зникли всі сліди хвороби, лише після одного тижня лікування, що свідчить про потенційну ефективність", - каже дослідник.

"Слід зазначити, що в жодного з пацієнтів не спостерігалося значних побічних ефектів", - додав він.

"Нова ера в лікуванні"

Науковці планують застосувати вірус застуди разом із таргетною медикаментозною імунотерапією в майбутньому дослідженні з більшою кількістю пацієнтів.

Доктор Нікола Аннельс з Університету Суррея каже, що віруси на кшталт вірусу Коксакі "можуть означати відхід від більш традиційних способів лікування, як от хіміотерапія".

Аллен Найт, голова благодійної організації Action Bladder Cancer UK, що опікується пацієнтами з раком сечового міхура, назвав результати дослідження багатообіцяючими.

Рак сечового міхура коштує системі охорони здоров'я більше, ніж майже всі інші види раку, через високий рівень рецидиву, каже він.

"Якщо дані щодо безпеки, переносимості та ефективності підтвердять більш масштабні клінічні дослідження та випробування, це може означати нову еру в лікуванні пацієнтів з м'язово-неінвазивним раком сечового міхура, таких як я, які часто відчувають, що інновації в терапії раку проходять повз нас", - каже пан Найт.

Експерт з раку сечового міхура в Інституті раку в Університетському коледжі Лондона, доктор Марк Лінч, каже, що перші результати є "обнадійливими".

"Буде справді цікаво побачити, як ця нова терапія на базі вірусу покаже себе в більш масштабних випробуваннях на людях з м'язово-неінвазивним раком сечового міхура, особливо в поєднанні з новими видами імунотерапії", - каже дослідник.

Джерело: BBC


Возврат к списку

Новини
21.10.2019  Інженери придумали, як проводити моніторинг стану тіла в режимі реального часу
21.10.2019  Дослідження показало: паперові та аудіокниги для мозку ідентичні
21.10.2019  Хіміки підійшли ближче до позбавлення від туберкульозу
20.10.2019  Омега-3 однозначно допомагає знизити рівень холестерину
20.10.2019  На Рівненщині замовили перевірку на забруднення повітря після вибуху на підприємстві
19.10.2019  Відновити здоров'я кишечника допоможуть волоські горіхи
19.10.2019  Лікарі: при високому кров'яному тиску краще не їсти звичайний сир
18.10.2019  Дослідники представили новий метод лікування важких недуг
18.10.2019  Вчені дізналися, як послабити залежність від знеболювальних
18.10.2019  Генетична мутація стоїть за поширеним порушенням мови
18.10.2019  Серед копалин дослідники виявили агент, що діє проти небезпечного вірусу
18.10.2019  Серцевий напад можна діагностувати по одній краплі крові
17.10.2019  Людям почнуть пересаджувати органи свиней, прогнозують експерти
17.10.2019  Дослідники виявили несподівані ліки від облисіння
17.10.2019  Проблеми зі сном і стан серця пов'язані, показало дослідження
17.10.2019  В Україні удвічі знизився рівень захворюваності на сказ
17.10.2019  Медики дали поради, як перейти на здорове харчування
16.10.2019  Дослідники намацали новий напрямок в лікуванні болю
16.10.2019  Експериментальна вакцина зупинить поширення хламідіозу
16.10.2019  Україна та ще чотири держави проведуть паралельний аудит щодо туберкульозу
HINARI
PubMed