Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Издательский дом ЗАСЛАВСКИЙ Zepter
Технічна підтримка

МОЗ України планує підвищити рівень обізнаності ліцензіатів щодо ліцензійних умов з медичної практикиПро це під час зустрічі із галузевими ЗМІ кореспонденту «Українського медичного часопису» повідомила Тетяна Донченко, начальник управління контролю якості медичних послуг МОЗ України.

Про це під час зустрічі із галузевими ЗМІ кореспонденту «Українського медичного часопису» повідомила Тетяна Донченко, начальник управління контролю якості медичних послуг МОЗ України.

Нові Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики, що набули чинності з січня 2013 р., виявили низку проблем. З’ясувалося, що ліцензіати не мають навичок правильного заповнення документів. Така ситуація виникла внаслідок того, що більшість охочих отримати ліцензію на здійснення медичної практики користувалися послугами посередників і не брали участі у заповненні документів. Водночас посередницькі структури скористалися тенденціями дерегуляції, спрямованими на спрощення ведення бізнесу. Але дерегуляція ніколи не передбачала уникнення відповідальності за неправдиві відомості та за неналежні умови надання медичної допомоги.

Водночас нова редакція Ліцензійних умов опосередковано вимагає при поданні заяви на отримання ліцензії особистого заповнення керівником медичного закладу або фізичною особою — підприємцем відомостей про стан матеріально-технічної бази, про нормативно-правове забезпечення та про кваліфікацію персоналу. Це, в першу чергу, зумовлено особливостями господарської діяльності з медичної практики, що є діяльністю з високим ступенем ризику та має безпосередній вплив на здоров’я та життя громадян, а, відтак, вимагає максимально відповідального ставлення майбутнього ліцензіата до роботи, якою він прагне займатися.

Головна мета нововведень — відповідність заявленого у документах реальним можливостям медичного закладу та/чи фізичної особи-підприємця та вимогам чинного законодавства у сфері охорони здоров’я.

Неправильне та недобросовісне заповнення документів затримує процес отримання ліцензії, змушуючи фахівців Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України, відповідно до законодавства, фактично повертати їх на доопрацювання. Аби підвищити рівень обізнаності та практичних навичок ліцензіатів, МОЗ України спільно із громадськими організаціями та профільними асоціаціями планує провести низку тренінгів та майстер-класів для заявників, де буде доступно роз’яснено нові вимоги до документів на отримання ліцензії для ведення господарської діяльності з медичної практики. Щодо графіка та місця проведення заходів буде повідомлено на сайті МОЗ України.

Докладніше про особливості ліцензування медичної практики, акредитації закладів охорони здоров’я, стандартизацію надання медичної допомоги та контролю якості медичних послуг в умовах реформування медичного обслуговування читайте в інтерв’ю Тетяни Донченко, начальника Управління контролю якості медичних послуг МОЗ України.
Джерело: www.umj.com.ua
Новини
03.03.2023  Науково доведено: через смартфони ви можете старіти швидше
24.02.2023  Стимуляція спинного мозку відновлює постінсультну функцію рук
17.02.2023  Вчені відкрили здатність жирної їжі руйнувати мозок
10.02.2023  В Індії розробили неінвазивний тест, який використовує штучний інтелект для виявлення раку молочної залози
01.02.2023  Як спостереження за світанками та заходами сонця впливає на здоров'я – вчені
25.01.2023  Аналіз крові для ранньої діагностики хвороби Альцгеймера розробили вчені
18.01.2023  Людина з серцем свині. Пацієнту вперше пересадили серце тварини
11.01.2023  Вчені пояснили, чому оливкову олію варто пити ложками
21.11.2022  Вчені виявили ще одну причину високого ризику атеросклерозу
18.11.2022  Імплантована помпа доставила протиракові ліки у пухлини мозку
16.11.2022  Шум вночі може бути причиною безсоння та серцево-судинних захворювань
14.11.2022  ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ: ТИПИ, СИМПТОМИ, УСКЛАДНЕННЯ
11.11.2022  Виявилося, в епідемії ожиріння винен лише один тип їжі
09.11.2022  Проказа: давня хвороба, здатна регенерувати органи
07.11.2022  "Чарівні гриби" можуть лікувати важку депресію
04.11.2022  Нове випробування пропонує переваги CV з EPA: RESPECT-EPA
02.11.2022  Майже 500 українських медиків завершили навчання з тактичної медицини
01.11.2022  Чи можна людям з діабетом пити алкоголь
31.10.2022  Знайдено овоч, здатний знизити цукор у крові відразу на 20%
28.10.2022  Людська печінка може працювати 100 років
HINARI
PubMed