Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Первый украинский нефрологический сайт проф. Д. Иванова Zepter
Технічна підтримка

№ 05/2012 (Травень)
Заступник головного лікаря закладу охорони здоров’я з медичної роботи

Перевірки лікувальних закладів правоохоронними органами

Особливості захисту персональних даних неповнолітніх пацієнтів


Нове в законодавстві

Нові нормативні акти у сфері охорони здоров’я

Правові аспекти діяльності закладу

Перевірки лікувальних закладів правоохоронними органами

Останнім часом перевірка діяльності лікувальних установ представниками правоохоронних органів стала досить поширеним явищем. Прихід таких «гостей» до лікувального закладу звичайно не можна назвати приємною подією і до того ж існує хибна думка, що повноваження правоохоронних органів майже безмежні. Але це далеко від істини, тому спробуємо розібратися, які існують підстави для проведення перевірок правоохоронними органами, та як повинні себе поводити працівники медичних установ при проведенні таких перевірок

Захист персональних даних

Особливості захисту персональних даних неповнолітніх пацієнтів

Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» заклади охорони здоров’я повинні отримати згоду на обробку персональних даних пацієнтів, у тому числі й неповнолітніх. Хто дає згоду у такому разі? Чим відрізняються поняття «малолітня» особа та «неповнолітня» особа? Як це впливає на вирішення питання захисту персональних даних?

Санепідрежим

Роль головної медичної сестри у профілактиці внутрішньолікарняних інфекцій

Дотримання санітарно-гігієнічного і протиепідемічного режимів передбачає досконале знання посадових обов’язків та відповідних нормативно-інструктивних документів. Головна медична сестра забезпечує профілактику внутрішньолікарняного інфікування в лікувально-профілактичних закладах через раціональну організацію і контроль проведення заходів дезінфекції та стерилізації

Банк посадових інструкцій

Заступник головного лікаря закладу охорони здоров’я з медичної роботи

Працюємо з кадрами

Право працівників заводського здоровпункту на додаткову відпустку і скорочений робочий день

Індексація заробітної плати медичним працівникам сімейної амбулаторії

Запитання — відповідь

Чи потрібно вносити запис про приватну медичну практику до трудової книжки?

Лікар функціональної діагностики до квітня 2011 року працював у приватному медичному кабінеті, що належав юридичній особі, звідки звільнився за власним бажанням і зареєструвався фізичною особою — підприємцем — щоб займатися приватною медичною практикою. Зараз чекає на ліцензію Міністерство охорони здоров’я на право займатися медичною практикою за спеціальністю «функціональна діагностика». Чи потрібно вносити запис у трудову книжку про приватну медичну практику за вказаною спеціальністю? Хто має право це зробити?

Право біолога обіймати посаду завідувача центру лабораторно-біологічних досліджень

Чи може біолог центру лабораторно-­бактеріологічних досліджень (без медичної освіти) бути призначений на посаду завідувача цього ж центру медичного закладу?

Право гігієніста зубного працювати зубним лікарем

Чи може гігієніст зубний працювати зубним лікарем? Яким нормативним документом це можна підтвердити чи спростувати?

Уведення до штатного розпису посади начальника відділу кадрів замість посади інспектора з кадрів

У зв’язку з віднесенням міської лікарні до I групи з оплати праці адміністрація звернулась до економічного відділу управління охорони здоров’я з проханням увести до штатного розпису посаду начальника відділу кадрів замість посади інспектора з кадрів згідно з додатком 46 до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23 лютого 2000 р. № 33, на що було отримано відмову і вказано на недоцільність уведення посади начальника відділу кадрів. Штатний розпис затверджено в кількості 362 штатні одиниці. Просимо дати роз’яснення щодо такої ситуації.

Чи вказується у трудовій книжці розмір ставки?

Чи вказується у трудовій книжці розмір ставки для медичних працівників?

Правильне зазначення посади працівника у довідці щодо пільг

Нещодавно у сільській амбулаторії відбулися реорганізація і скорочення. У цей час працівниця, яку було прийнято на посаду реєстратора медичного на повну ставку, перебувала у відпустці з приводу догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Їй було запропоновано написати заяву на переведення на 0,5 ставки сестри медичної стоматологічного кабінету та 0,5 ставки реєстратора медичного (бо 0,5 ставки скорочувалось). Вона й далі перебуває у відпустці для догляду за дитиною. Зараз працівниця просить видати їй довідку, що вона має право на пільги згідно зі статтею 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я. У штатному розписі, трудовій книжці є запис про ці дві посади. Як правильно зазначити у довідці: «…працює на 0,5 посади сестри медичної стоматологічного кабінету та 0,5 посади реєстратора медичного»? Чи вказувати, що працює на 0,5 посади сестри медичної? В управлінні соціального захисту наполягають на тому, щоб було виділено основну посаду. Але ж у штатному розписі — дві по 0,5 посади.

Чи може лікар-стоматолог-ортопед вищої кваліфікаційної категорії працювати завідувачем стоматологічного відділення?

Чи може лікар-­стоматолог-­ортопед вищої кваліфікаційної категорії районної поліклініки працювати завідувачем стоматологічного відділення? За якою спеціальністю він має проходити курси підвищення кваліфікації?

Посадові обов’язки завідувача фельдшерсько-акушерського пункту

Фельдшерсько-­акушерський пункт обслуговує 1023 особи, у т. ч. 134 дитини до 14 років, 25 підлітків, 460 жінок. До 2006 року у штатному розписі ФАПу було 0,5 посади акушерки, 0,5 посади сестри дитячої патронажної. Потім посади було об’єднано і на новостворену посаду призначено медсестру без акушерської освіти. Чи повинен фельдшер, який завідує ФАПом, виконувати функції акушерки, хоча такої ставки не передбачено штатним розписом?

Вираховування стажу роботи за фахом лікаря-спеціаліста

«Підкажіть, будь ­ласка, як вираховувати стаж роботи за фахом (не загальний трудовий стаж) лікаря-­спеціаліста, який працює в закладі охорони здоров’я за договором цивільно-­правового характеру (цивільно-­правова угода). Чи враховується він взагалі, наприклад, при проходженні атестації з отримання кваліфікаційної категорії за спеціальністю?

Курси підвищення кваліфікації лікаря і чергування змінами за графіком

Чи має право сестра медична денного стаціонару хірургічного профілю на затвердження посадового окладу за вищою кваліфікаційною категорією, якщо їй присвоєна ця категорія зі спеціальності «сестринська справа (операційна)»?

Визначення посадового окладу медичної сестри денного стаціонару хірургічного профілю

Чи має право сестра медична денного стаціонару хірургічного профілю на затвердження посадового окладу за вищою кваліфікаційною категорією, якщо їй присвоєна ця категорія зі спеціальності «сестринська справа (операційна)»?

Нормативні документи

Наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку вибору та зміни лікаря первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та форм первинної облікової документації» від 04.11.2011 № 756

Наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Примірних штатних нормативів центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» від 23.02.2012 № 129


Офіційні роз’яснення

Лист Міністерства охорони здоров’я України Профспілки працівників охорони здоров’я України «Щодо виплати медичним працівникам допомоги на оздоровлення» от 23.03.2012 № 10.01.67/773, № 03-93

Новітні технології

Якість медичного транспорту як фактор профілактики професійних захворювань

Професійні захворювання та захворювання з тимчасовою втратою працездатності у працівників швидкої медичної допомоги

Дистанційне навчання

Положення про підготовку за фахом «Організація і управління охороною здоров’я» на циклах тематичного удосконалення за очно-заочною формою з елементами дистанційного навчання (Витяг)

Комплексна оцінка стану здоров’я населення та її використання в управлінні охороною здоров’я (Лекція № 3, навчальних годин — 4)

Комплексна оцінка стану здоров’я населення та аналіз його тенденцій є необхідною умовою для проведення обгрунтованої управлінської діяльності у системі охорони здоров’я. Статистичні дані про стан здоров’я населення є основою планування лікувально-профілактичних заходів, розробки організаційних форм та методів роботи органів та закладів охорони здоров’я, які використовуються для контролю за ефективністю їхньої діяльності щодо збереження здоров’я населення. В цій лекції викладені основні підходи до визначення поняття «здоров’я», методи та показники щодо комплексної оцінки стану здоров’я населення

Тестові завдання до лекції № 3

«Комплексна оцінка стану здоров’я населення та її використання в управлінні охороною здоров’я» Модуль № 3 «Інформаційний менеджмент»

Анкета слухача циклу тематичного удосконалення за очно-заочною формою навчання з елементами дистанційного навчання за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров’я»

Подія

Медичний форум у Львові запрошує...

28–30 березня у Львові відбулась XIX медична виставка «ГалМЕД: здоров’я та довголіття» та ІII спеціалізована виставка «Стоматологічний ярмарок»

Реформування системи охорони здоров’я

Модель надання первинної медичної допомоги міському населенню у період реформування охорони здоров’я

Програмою економічних реформ на 2010–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» передбачено, що для підвищення доступності медичної допомоги населенню необхідно провести реформування галузі шляхом чіткого структурного розмежування первинного, вторинного і третинного рівнів медичної допомоги

Управління ризиками за реструктуризації охорони здоров’я

Реструктуризація охорони здоров’я відбувається в соціально-економічному та професіональному середовищі зі стереотипами споживання медичних послуг і нормами, які склались в діяльності лікарів, а також економічними інтересами всіх суб’єктів системи. За будь-яких значних змін щодо надання медичної допомоги населенню можливе ускладнення ситуації в суспільстві в цілому і в системі охорони здоров’я зокрема

Охорона праці

Нормативно-правові акти щодо безпечної експлуатації автоклавів

Медичні новели

Травнева гроза

Джерело: МЦФЕР
Новини
30.06.2021  Вчені створили комп’ютер, що визначає біологічний вік мозку
29.06.2021  У Новій Зеландії планують заборонити тютюнопаління до 2025 року
25.06.2021  Зв’язок мозку та кишківника: мікрофлора нашого шлунку пов'язана з психічним станом
24.06.2021  Ген, який викликає розумову відсталість, виявили вчені
23.06.2021  Кава попереджає хвороби печінки – дослідження
22.06.2021  Скільки треба з'їсти чорниці, щоб знизити тиск і очистити судини
19.06.2021  Програвання нав'язливої мелодії в голові зміцнює пам'ять – дослідження
17.06.2021  Використання віртуальної реальності для лікування людей з розладами психічного здоров’я
16.06.2021  П'ять натуральних розріджувачів крові, які рятують від інсульту і тромбів
15.06.2021  Як генетичні фактори впливають на тривалість життя
14.06.2021  П'ять ознак нестачі магнію в організмі
11.06.2021  Науковці створили «електронний ніс» для діагностування раку
10.06.2021  Виявлено новий ген, що допоможе в лікуванні розсіяного склерозу
09.06.2021  Вживання жирної риби зменшує ризик розвитку цукрового діабету 2 типу
08.06.2021  Мікрофлора кишківника впливає на регуляцію рівня глюкози в крові
07.06.2021  Вчені відкрили білок, який утворюється після інсульту та спричиняє нейродегенерацію
04.06.2021  Здоров'я імунної системи людини напряму залежить від концентрації непатогенних грибків в кишківнику
03.06.2021  Дієта з високим вмістом фруктози спричиняє пошкодження імунної системи
02.06.2021  Розлади імунної системи мозку приводять до розвитку психічних захворювань
01.06.2021  Пошкодження нервової системи при COVID-19 спричинене інфікуванням мозкових клітин - перицитів
HINARI
PubMed