Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Издательский дом ЗАСЛАВСКИЙ Zepter
Технічна підтримка

Дистанційна освіта і навчання




Дистанційне навчання (Distance education) – це вид освітніх послуг, що набирає популярності по всьому світу. Таке навчання відноситься до вищої освіти, є однією з його форм і способом організації навчання.

Варто відзначити, що дистанційна освіта існує вже впродовж п'ятдесяти років, а також має радянське коріння. З часом технології навчання удосконалилися, завдяки передачі інформації і формуванню нових мереж інформації. Так, на сьогоднішній день форма дистанційної освіти існує практично у всіх університетах світу [4]. Студентам і абітурієнтам пропонується програма навчання, як по спеціальностях, так і по окремих курсах. Важливо, щоб учень хоч би один раз на рік відвідував кампус і брав участь в стаціонарних заняттях. Деякі учбові заклади будують процес навчання на основі комп'ютерного забезпечення. Це означає, що викладач і студент в реальності не контактують один з одним, а отримують і передають інформацію по електронній пошті. Документи про закінчення освіти студентам висилаються теж поштою. На Україні дистанційна освіта надзвичайно актуальна [2]. Причина такої успішності криється в масовій перепідготовці і підготовці 67 кадрів. Сьогодні на українському ринку праці виразно спостерігається брак кваліфікованих менеджерів, юристів, а також економістів [1]. Соціологи провели опит серед випускників шкіл України і з'ясували, що 65% респондентів бажають здобути вищу освіту. Тим часом, діюча система вищої освіти дозволяє прийняти на денну і заочну форму навчання тільки 35% майбутніх студентів. В результаті, решта половини охочих не потрапляє в стіни Вузів. У зв'язку з цим популярність дистанційної форми навчання стрімко набирає обороти. Спочатку основу такої освіти складала  програмно-методична технологія. Кожному дістанционщику виділяється набір літератури, який включає навчальні посібники, учбовий план, програми предметів, тестові і контрольні роботи, тематику дипломних і курсових робіт і т.д. Без таких складових студентам нелегко було б самостійне вивчати і засвоювати матеріал різних дисциплін. Окрім цього учень може спілкуватися з викладачем особисто або за допомогою засобів зв'язку. Отже, викладач грає роль консультанта, а не лектора. Завдання викладача – керувати навчанням, оцінювати і контролювати знання, пояснювати складний матеріал предмету [5]. Головною перевагою дистанційного навчання є індивідуальність самого навчання, яку визначає той, що навчається. Саме він вибирає не тільки ритм, темп і час навчання, але й розстановку вивчення предметів. Студент сам вирішує, коли звертатися до викладача за консультацією. А метою навчання стає придбання професійних навиків, нових знань, ступеня кваліфікації, спеціальності. Дистанційна освіта розвивається дуже швидко, і для України є перспективною формою вищої освіти.

«Дистанційка» успішна як для бізнесменів, у яких немає часу на денну форму освіти, так і для сільських жителів, що не мають можливості навчатися в обласному центрі або в столиці. Таке навчання чудово підходить і тим, кому потрібна перекваліфікація і перепідготовка. Студенти, одержуючи дистанційну освіту, є представниками різних соціальних шарів. Інваліди, військовослужбовці і ув’язнені так само мають можливість дистанційно навчатися [3]. Виходячи з вищесказаного, така форма навчання має вагомі переваги в порівнянні з традиційною формою здобування освіти. Відзначимо головні переваги «дистанційки»:
  • доступність всім верствам населення;
  • відсутність необхідності відвідувати лекції і семінари;
  • демократичний зв'язок «викладач – студент»;
  • комплексне програмне забезпечення;
  • провідні освітні технології;
  • індивідуальний процес навчання;
  • гнучкі консультації.
Перспективу і вдосконалення системи дистанційного навчання на Україні складає впровадження в процес комп'ютерної і аудіо - візуальної техніки. В даний час проблемудистанційної освіти розробляють практично всі Вузи на території України.

Список використаних джерел:
  1. Концепція дистанційної освіти в Україні . – К., 2000. – 12 с.
  2. Наказ міністра освіти та науки України No 293 від 07.07.00 «Про створення Українського центру дистанційної освіти». – К., 2000. - 68
  3. Шуневич Б. Методика укладання дистанційного курсу на основі українсько-британсько-американських навчальних посібників/Б.Шуневич // Освіта і віртуальність – 2005 // Збірник наукових праць 8- ї Міжнародної конференції Української асоціації дистанційної освіти; за заг. ред. В.Гребенюка і В.Семенця. – Х .; Ялта : УАДО , 2005. – С. 25–28.
  4. Шуневич Б. Обґрунтування наукової термінології з дистанційного навчання / Б. Шуневич // Вісник: Проблеми української термінології. – Львів: Нац-й ун-т «Львівська політехніка», 2003. – No 490. – С. 95–104.
  5. Шуневич Б. Огляд діяльності основних центрів дистанційного навчання в Україні / Б.Шуневич // Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання у підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми. – К.; Вінниця: ДОВ Вінниця , 2002. – С. 487–493.

Квятковська А.І.
Дніпропетровський національний університет імені О.Гончара, Україна

Новини
03.03.2023  Науково доведено: через смартфони ви можете старіти швидше
24.02.2023  Стимуляція спинного мозку відновлює постінсультну функцію рук
17.02.2023  Вчені відкрили здатність жирної їжі руйнувати мозок
10.02.2023  В Індії розробили неінвазивний тест, який використовує штучний інтелект для виявлення раку молочної залози
01.02.2023  Як спостереження за світанками та заходами сонця впливає на здоров'я – вчені
25.01.2023  Аналіз крові для ранньої діагностики хвороби Альцгеймера розробили вчені
18.01.2023  Людина з серцем свині. Пацієнту вперше пересадили серце тварини
11.01.2023  Вчені пояснили, чому оливкову олію варто пити ложками
21.11.2022  Вчені виявили ще одну причину високого ризику атеросклерозу
18.11.2022  Імплантована помпа доставила протиракові ліки у пухлини мозку
16.11.2022  Шум вночі може бути причиною безсоння та серцево-судинних захворювань
14.11.2022  ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ: ТИПИ, СИМПТОМИ, УСКЛАДНЕННЯ
11.11.2022  Виявилося, в епідемії ожиріння винен лише один тип їжі
09.11.2022  Проказа: давня хвороба, здатна регенерувати органи
07.11.2022  "Чарівні гриби" можуть лікувати важку депресію
04.11.2022  Нове випробування пропонує переваги CV з EPA: RESPECT-EPA
02.11.2022  Майже 500 українських медиків завершили навчання з тактичної медицини
01.11.2022  Чи можна людям з діабетом пити алкоголь
31.10.2022  Знайдено овоч, здатний знизити цукор у крові відразу на 20%
28.10.2022  Людська печінка може працювати 100 років
HINARI
PubMed