Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Издательский дом ЗАСЛАВСКИЙ Zepter
Технічна підтримка
Ми в соц. мережах
Google+

Дистанційна освіта як засіб формування та розвитку інформаційної культури людиниСьогодні є всі підстави говорити про формування нової культури – інформаційної, яка стає важливим елементом загальної культури людства. Її основою можуть стати знання про інформаційне середовище, уміння орієнтуватися в інформаційних потоках.

Сьогодні є всі підстави говорити про формування нової культури – інформаційної, яка стає важливим елементом загальної культури людства. Її основою можуть стати знання про інформаційне середовище, уміння орієнтуватися в інформаційних потоках.

Автор визначає інформаційну культуру як усвідомлення події, зміни або іншого повідомлення та прийняття рішення по реагуванню щодо дії відповідно до усвідомленого. В залежності від якості усвідомлення та швидкості реагування можна говорити про ступінь розвитку інформаційної культури людини.

Інтернет, на сьогодні, створює таке середовище спілкування, яке надає нові можливості інтелектуального і духовного розвитку людини, що в свою чергу, удосконалює соціальний рівень її інформаційної культури. Це дозволяє втілити в життя ідею безперервної освіти та здійснити наповнені високим звучанням девізи, проголошені ЮНЕСКО: «Освіта для всіх», «Освіта через усе життя», «Освіта без кордонів» [1]. З розвитком і поширенням Інтернет - технологій у дистанційного навчання з’явилися нові можливості.

Для формування інформаційної культури цікавим є поєднання традиційного та дистанційного навчання. З розвитком комп’ютерних, інформаційних і телекомунікаційних технологій все більше з’являється нового навчального програмного забезпечення. Не слід також забувати, що отримання інформації – це ще не отримання знання. І головна мета навчального процесу полягає у тому, аби навчити людину перетворювати інформацію у знання. Для того, щоб навчатися дистанційно слухачі мають бути охочими до навчання, бути добре організованими та комунікабельними, аби навчитись аналізувати та синтезувати необхідну інформацію, думати й досліджувати все життя.

Завдяки комп’ютеру та мережі Інтернет стала можлива організація дистанційного навчання в повному обсязі. Людина може за один вечір дізнатися, побачити, почути та обговорити з іншими більше ніж за довгий час лекційних занять. Адже, Інтернет є невичерпним джерелом довідкової, технічної, наукової, культурної та іншої інформації. Це має величезний вплив на формування соціальних, психологічних, емоційних, комунікативних та інших аспектів особистості взагалі та інформаційної культури зокрема. Але, щоб не спотворилась мета створення й використання навчальних комп’ютерних програм та інформаційних технологій, не слід забувати і про важливі проблеми, що виникають у процесі використання Інтернет - мережі. Серед таких: західний інформаційно - культурний вплив, що призводить до розмивання традиційних національних культур; необмежена можливість для тих, що переслідують особисті егоїстичні цілі, введення свого рекламно - інформаційного повідомлення; комп’ютерна порнографія; комп’ютерна залежність та ін.

Підводячи підсумок, слід зазначити, що на сьогодні освіта є поєднання різних форм отримання знань, які кожен визначає для себе сам. Дистанційне навчання реалізовує основний принцип освіти через усе життя, тим самим відображаючи культуру освітнього процесу в віртуальному просторі. Сьогодні можна спостерігати за швидким розвитком новітніх технології і, при цьому, поки що низький рівень культури багатьох користувачів.

Література:

1. Нестерова Л.В. Интернет как средство формирование информационной культуры. [Електронний ресурс]. − Електронні дані. − Режим доступу: http://www.superinf.ru/view_helpstud.php?id=4222.

Петрук В.М., науковий співробітник відділу інноваційних досліджень
Національний науково-дослідний інститут українознавства та всесвітньої історії
vpetruk77@mail.ru

Новини
20.03.2018  Відкриття: відчуття голоду посилюється після схуднення
20.03.2018  Нова система фільтрації обіцяє швидко і ефективно очистити кров від бактерій
20.03.2018  Відеоігри та конструктор сприяють розвитку просторового мислення
20.03.2018  Вчені придумали, як впоратися з раком печінки
20.03.2018  Медики виявили секретну зброю смертоносних вірусів
20.03.2018  Вітамін B3 успішно бореться з деменцією, стверджують фахівці
19.03.2018  Завдяки новій технології рани будуть гоїтися швидше, обіцяють фахівці
19.03.2018  Вчені знайшли генетичну причину рідкісного синдрому
19.03.2018  Імунна система виявилася ключовим фактором розвитку онкологічних захворювань
19.03.2018  Експерти: Індія - це будинок для найстійкіших бактерій
19.03.2018  Захист від вірусів виявили в поширеній рослині
18.03.2018  Вітамін D3 позитивно впливає на серцево-судинну систему
18.03.2018  Реверсивна психологія допомагає скинути вагу краще, ніж мотиваційні заклики
18.03.2018  Відкриття: алкоголь очищає мозок від небезпечних білків
18.03.2018  Акупунктура допоможе зачати дитину за допомогою ЕКЗ
18.03.2018  Лікарі пояснили, навіщо потрібно активно займатися спортом в підлітковому віці
17.03.2018  Друзі бачать світ однаково, показало дослідження мозку
17.03.2018  Експерти дізналися, чому шкідливо сидіти на роботі
17.03.2018  Вчені визначили джерело справжньої біологічної загрози на звичайній кухні
17.03.2018  Тривожних людей часто кусають собаки, показало дослідження
HINARI
PubMed