Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Издательский дом ЗАСЛАВСКИЙ Zepter
Технічна підтримка
Ми в соц. мережах
Google+

Дистанційна освіта як засіб формування та розвитку інформаційної культури людиниСьогодні є всі підстави говорити про формування нової культури – інформаційної, яка стає важливим елементом загальної культури людства. Її основою можуть стати знання про інформаційне середовище, уміння орієнтуватися в інформаційних потоках.

Сьогодні є всі підстави говорити про формування нової культури – інформаційної, яка стає важливим елементом загальної культури людства. Її основою можуть стати знання про інформаційне середовище, уміння орієнтуватися в інформаційних потоках.

Автор визначає інформаційну культуру як усвідомлення події, зміни або іншого повідомлення та прийняття рішення по реагуванню щодо дії відповідно до усвідомленого. В залежності від якості усвідомлення та швидкості реагування можна говорити про ступінь розвитку інформаційної культури людини.

Інтернет, на сьогодні, створює таке середовище спілкування, яке надає нові можливості інтелектуального і духовного розвитку людини, що в свою чергу, удосконалює соціальний рівень її інформаційної культури. Це дозволяє втілити в життя ідею безперервної освіти та здійснити наповнені високим звучанням девізи, проголошені ЮНЕСКО: «Освіта для всіх», «Освіта через усе життя», «Освіта без кордонів» [1]. З розвитком і поширенням Інтернет - технологій у дистанційного навчання з’явилися нові можливості.

Для формування інформаційної культури цікавим є поєднання традиційного та дистанційного навчання. З розвитком комп’ютерних, інформаційних і телекомунікаційних технологій все більше з’являється нового навчального програмного забезпечення. Не слід також забувати, що отримання інформації – це ще не отримання знання. І головна мета навчального процесу полягає у тому, аби навчити людину перетворювати інформацію у знання. Для того, щоб навчатися дистанційно слухачі мають бути охочими до навчання, бути добре організованими та комунікабельними, аби навчитись аналізувати та синтезувати необхідну інформацію, думати й досліджувати все життя.

Завдяки комп’ютеру та мережі Інтернет стала можлива організація дистанційного навчання в повному обсязі. Людина може за один вечір дізнатися, побачити, почути та обговорити з іншими більше ніж за довгий час лекційних занять. Адже, Інтернет є невичерпним джерелом довідкової, технічної, наукової, культурної та іншої інформації. Це має величезний вплив на формування соціальних, психологічних, емоційних, комунікативних та інших аспектів особистості взагалі та інформаційної культури зокрема. Але, щоб не спотворилась мета створення й використання навчальних комп’ютерних програм та інформаційних технологій, не слід забувати і про важливі проблеми, що виникають у процесі використання Інтернет - мережі. Серед таких: західний інформаційно - культурний вплив, що призводить до розмивання традиційних національних культур; необмежена можливість для тих, що переслідують особисті егоїстичні цілі, введення свого рекламно - інформаційного повідомлення; комп’ютерна порнографія; комп’ютерна залежність та ін.

Підводячи підсумок, слід зазначити, що на сьогодні освіта є поєднання різних форм отримання знань, які кожен визначає для себе сам. Дистанційне навчання реалізовує основний принцип освіти через усе життя, тим самим відображаючи культуру освітнього процесу в віртуальному просторі. Сьогодні можна спостерігати за швидким розвитком новітніх технології і, при цьому, поки що низький рівень культури багатьох користувачів.

Література:

1. Нестерова Л.В. Интернет как средство формирование информационной культуры. [Електронний ресурс]. − Електронні дані. − Режим доступу: http://www.superinf.ru/view_helpstud.php?id=4222.

Петрук В.М., науковий співробітник відділу інноваційних досліджень
Національний науково-дослідний інститут українознавства та всесвітньої історії
vpetruk77@mail.ru

Новини
19.09.2017  Корейські вчені наблизилися до створення нових ліків від раку
19.09.2017  Дрони, що запускають серце після зупинки, можуть замінити швидку допомогу
19.09.2017  Ліки від малярії допоможуть людям з бічним аміотрофічним склерозом
19.09.2017  Часте зараження вірусними інфекціями зв'язали з проблемами в геномі
19.09.2017  Онкологи знайшли в червоній цибулі універсальні ліки проти раку
18.09.2017  Штучні судини допоможуть запобігти випаданню зубів
18.09.2017  Мед очищає судини зсередини і рятує від атеросклерозу, кажуть вчені
18.09.2017  Фахівці в кроці від перемоги над хворобою Паркінсона
18.09.2017  Програми вакцинації можуть провалитися через світову епідемію ожиріння
18.09.2017  Ліки від нудоти і блювоти може допомогти людям, що страждають від апное сну
17.09.2017  Кардіологи рекомендують сердечникам споживати гірчичне масло
17.09.2017  Усвідомленість врятує жінок від післяпологової депресії
17.09.2017  Хронічний біль і старече недоумство однозначно пов'язані, кажуть неврологи
16.09.2017  Доведено: зайві кілограми йдуть під впливом холоду
16.09.2017  Куріння матері під час вагітності негативно впливає на поведінку дітей
16.09.2017  Неправильний режим харчування збільшує ризик діабету і серцево-судинних захворювань
15.09.2017  Американські вчені збираються зайнятися відродженням мертвих людей
15.09.2017  Дослідники знайшли "перемикач", який відповідає за ріст пухлин
15.09.2017  Найагресивніший рак грудей можна вилікувати, довів експеримент
14.09.2017  Здорове серце є запорукою здорової психіки, стверджують лікарі
HINARI
PubMed