Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Издательский дом ЗАСЛАВСКИЙ Zepter
Технічна підтримка
Ми в соц. мережах
Google+

Дистанційна освіта як засіб формування та розвитку інформаційної культури людиниСьогодні є всі підстави говорити про формування нової культури – інформаційної, яка стає важливим елементом загальної культури людства. Її основою можуть стати знання про інформаційне середовище, уміння орієнтуватися в інформаційних потоках.

Сьогодні є всі підстави говорити про формування нової культури – інформаційної, яка стає важливим елементом загальної культури людства. Її основою можуть стати знання про інформаційне середовище, уміння орієнтуватися в інформаційних потоках.

Автор визначає інформаційну культуру як усвідомлення події, зміни або іншого повідомлення та прийняття рішення по реагуванню щодо дії відповідно до усвідомленого. В залежності від якості усвідомлення та швидкості реагування можна говорити про ступінь розвитку інформаційної культури людини.

Інтернет, на сьогодні, створює таке середовище спілкування, яке надає нові можливості інтелектуального і духовного розвитку людини, що в свою чергу, удосконалює соціальний рівень її інформаційної культури. Це дозволяє втілити в життя ідею безперервної освіти та здійснити наповнені високим звучанням девізи, проголошені ЮНЕСКО: «Освіта для всіх», «Освіта через усе життя», «Освіта без кордонів» [1]. З розвитком і поширенням Інтернет - технологій у дистанційного навчання з’явилися нові можливості.

Для формування інформаційної культури цікавим є поєднання традиційного та дистанційного навчання. З розвитком комп’ютерних, інформаційних і телекомунікаційних технологій все більше з’являється нового навчального програмного забезпечення. Не слід також забувати, що отримання інформації – це ще не отримання знання. І головна мета навчального процесу полягає у тому, аби навчити людину перетворювати інформацію у знання. Для того, щоб навчатися дистанційно слухачі мають бути охочими до навчання, бути добре організованими та комунікабельними, аби навчитись аналізувати та синтезувати необхідну інформацію, думати й досліджувати все життя.

Завдяки комп’ютеру та мережі Інтернет стала можлива організація дистанційного навчання в повному обсязі. Людина може за один вечір дізнатися, побачити, почути та обговорити з іншими більше ніж за довгий час лекційних занять. Адже, Інтернет є невичерпним джерелом довідкової, технічної, наукової, культурної та іншої інформації. Це має величезний вплив на формування соціальних, психологічних, емоційних, комунікативних та інших аспектів особистості взагалі та інформаційної культури зокрема. Але, щоб не спотворилась мета створення й використання навчальних комп’ютерних програм та інформаційних технологій, не слід забувати і про важливі проблеми, що виникають у процесі використання Інтернет - мережі. Серед таких: західний інформаційно - культурний вплив, що призводить до розмивання традиційних національних культур; необмежена можливість для тих, що переслідують особисті егоїстичні цілі, введення свого рекламно - інформаційного повідомлення; комп’ютерна порнографія; комп’ютерна залежність та ін.

Підводячи підсумок, слід зазначити, що на сьогодні освіта є поєднання різних форм отримання знань, які кожен визначає для себе сам. Дистанційне навчання реалізовує основний принцип освіти через усе життя, тим самим відображаючи культуру освітнього процесу в віртуальному просторі. Сьогодні можна спостерігати за швидким розвитком новітніх технології і, при цьому, поки що низький рівень культури багатьох користувачів.

Література:

1. Нестерова Л.В. Интернет как средство формирование информационной культуры. [Електронний ресурс]. − Електронні дані. − Режим доступу: http://www.superinf.ru/view_helpstud.php?id=4222.

Петрук В.М., науковий співробітник відділу інноваційних досліджень
Національний науково-дослідний інститут українознавства та всесвітньої історії
vpetruk77@mail.ru

Новини
18.01.2018  Новий засіб, можливо, позбавить від хронічного гепатиту
18.01.2018  Спирт і желе - ідеальне поєднання для боротьби з раком, кажуть онкологи
18.01.2018  Змінити колір очей реально, стверджують американські винахідники
18.01.2018  Мозок розумних людей влаштований особливим чином, довели спостереження
18.01.2018  Новий тест дозволить визначити ризик викидня на ранньому терміні вагітності
17.01.2018  Астму у дітей пов'язали з кишковими бактеріями
17.01.2018  Ліки від раку допоможуть контролювати артеріальний тиск
17.01.2018  Простий тест виявить рак всього по одній краплі крові
17.01.2018  Експерти підрахували генетичний вік поширених хвороб
17.01.2018  Вчені з'ясували, що відбувається в мозку при депресії і социофобії
16.01.2018  Гризуни приховують ключ до перемоги над інсультом
16.01.2018  Мініатюрні моделі мозку допоможуть дізнатися більше про шизофренію
16.01.2018  Генетики випробували новий підхід в боротьбі з підвищеним холестерином
16.01.2018  Унікальний компактний пристрій допоможе виявити проблеми з серцем
16.01.2018  Експерти розповіли, як витрачати менше на охорону здоров'я і бути здоровим
15.01.2018  Вчені відточують технологію пересадки голови на померлих людях
15.01.2018  Дослідники представили омолоджуючий крем з унікальним антиоксидантом SkQ1
15.01.2018  Унікальна комп'ютерна програма істотно знижує ризик розвитку деменції
15.01.2018  Стовбурові клітини можуть повернути паралізованим людям можливість ходити
15.01.2018  Особлива активізація мозку - відмінний спосіб побороти тривожність
HINARI
PubMed