Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Издательский дом ЗАСЛАВСКИЙ Zepter
Технічна підтримка

№ 06/2014 (Червень)



Перевірки закладів охорони здоров’я Держлікслужбою України

Юридична відповідальність медичних працівників

Створення іміджу медичного працівника у соціальних мережах

Безпечна експлуатація лазерних апаратів

Визнання права на підвищення посадового окладу за диплом з відзнакою

Нове в законодавстві

Нові нормативні акти у сфері охорони здоров’я

У журналі підібрано найважливіші для роботи головного лікаря нормативно-правові акти. Їх моніторинг дає змогу прослідкувати за останніми змінами у законодавстві, що стосуються медичної галузі.

Перевірки

Проведення планових та позапланових перевірок закладів охорони здоров’я Держлікслужбою України

Державна служба України з лікарських засобів входить до системи органів виконавчої влади у галузі охорони здоров’я та забезпечує реалізацію державної політики у сфері контролю якості та безпеки лікарських засобів. До заходів державного нагляду з цих питань відносять проведення планових та позапланових перевірок закладів охорони здоров’я. Про порядок проведення таких перевірок розповідає наш експерт.

Новітні технології


Телемедицина як засіб консультування пацієнтів закладів охорони здоров’я

Доступність для населення кваліфікованого медичного консультування вчасно та без непотрібних зволікань свідчить про ефективну і правильно організовану медичну допомогу. А можливість якнайшвидше поспілкуватися з кваліфікованим спеціалістом — це, напевно, бажання кожного пацієнта, що звертається до закладу охорони здоров’я. Саме тому у вітчизняній медичній практиці впроваджується телемедицина, зокрема, онлайн-консультування пацієнтів.

Права працівників

Розраховуємо заробітну плату керівника закладу охорони здоров’я — лікаря

Керівники закладів охорони здоров’я та їх заступники у межах робочого часу можуть також працювати за спеціальністю. За таку роботу їм передбачено виплату — до 25% посадового окладу лікаря відповідної спеціалізації. З’ясуємо, як правильно розрахувати заробітну плату керівника закладу охорони здоров’я, який виконує роботу лікаря у цьому закладі у межах робочого часу та за сумісництвом.

Установлюємо посадовий оклад головному бухгалтеру закладу охорони здоров’я

Посадовий оклад головного бухгалтера закладу охорони здоров’я є похідним від посадового окладу керівника закладу. На встановлення посадового окладу головного бухгалтера впливає певна умова, яка потребує вдосконалення. З’ясуємо, як це питання вирішують зараз та що може бути змінено.

Додаткова відпустка працівникам з ненормованим робочим днем, які працюють за сумісництвом

Під час перевірки закладу охорони здоров’я працівники Державної фінансової інспекції України вказали на необгрунтоване надання додаткової відпустки працівникам з ненормованим робочим днем, які працюють за сумісництвом, якщо між закінченням робочого дня за основним місцем роботи і початком робочого дня за сумісництвом немає перерви у часі. Але чи є правомірним таке зауваження? — Відповідь шукайте у статті.

Новини

Офіційні новини Міністерства охорони здоров’я України

У цій рубриці ви можете ознайомитися з найактуальнішими новинами галузі охорони здоров’я різних регіонів України.

Охорона праці

Безпечна експлуатація лазерних апаратів

Лазерні апарати широко застосовують у різних галузях господарства, в тому числі й у медицині. Незважаючи на унікальні властивості, лазери можуть становити небезпеку для здоров’я медичних працівників, які працюють з ними, та пацієнтів закладу охорони здоров’я. Експерти розповідають, яких вимог безпеки слід дотримуватися при експлуатації лазерних апаратів в закладі охорони здоров’я.

Інструкція з охорони праці під час робіт з медичними лазерними апаратами

Інструкція з охорони праці під час робіт з медичними лазерними апаратами є інструкцією за видом робіт, що встановлює вимоги безпеки при виконанні медичним персоналом робіт із лазерними апаратами.

Подія

Оргкомітет конкурсу «Національна Медична Премія» вітає лікарів з Днем медичного працівника

Організація роботи закладу

Орієнтовна циклограма діяльності головного лікаря на третій квартал

Пам’ятку створено на допомогу у організації робочого часу головних лікарів. Подано перелік основних завдань, які має виконати головний лікар закладу охорони здоров’я у третьому кварталі.

Не забудьте зробити у липні

Статтю створено на допомогу головному лікарю та його заступникам в організації роботи у липні. Наведений перелік важливих справ дасть змогу легко скласти план роботи на поточний місяць.

Призначення професійних спілок працівників охорони здоров’я

Нині мало хто володіє достовірною інформацією про діяльність профспілок, їхні можливості та функції у сучасних умовах, а значить, фахівці різних галузей, у тому числі й охорони здоров’я, не можуть сповна скористатися допомогою представників цих організацій. Саме тому варто з’ясувати, що таке професійні об’єднання та з якими питаннями можна звертатися до них.

Інформаційні технології

Створення іміджу медичного працівника у соціальних мережах

Соціальні мережі набувають все більшої популярності серед користувачів інтернету. Спілкуючись один з одним, обмінюючись фотографіями та цікавими посиланнями, ми проводимо багато часу на таких сайтах. Створивши сторінку у соцмережі, ми вибудовуємо свій віртуальний імідж як приватної особи або як професіонала — працівника певного закладу охорони здоров’я. Однак існують певні правила щодо самопрезентації особи у соціальних мережах, яких варто дотримуватися. Про них читайте у цій статті.

Oднопрофільний заклад

Система планування сім’ї та охорони репродуктивного здоров’я в Україні

Демографічна криза, що спостерігається в Україні, спонукала як керівництво країни, так і фахівців галузі охорони здоров’я до рішучих дій задля поліпшення репродуктивного здоров’я нації. Зокрема, було впроваджено Національну програму «Репродуктивне здоров’я 2001–2005», у рамках якої створено службу сім’ї. Про те, як створити кабінет планування сім’ї у вашому закладі охорони здоров’я, читайте у цій статті.

Нормативні документи

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання медичної допомоги іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території України, які звернулися із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту» від 19.03.2014 № 121

Лист Міністерства охорони здоров’я України, Профспілки працівників охорони здоров’я України «Роз’яснення щодо оплати праці лікарів» від 23.05.2014 № 10.03.68/14230, № 01-115

Правові аспекти


Юридична відповідальність медичних працівників

Головний лікар є основним суб’єктом медико-правових відносин будь-якого закладу охорони здоров’я. Тому юридична обізнаність є показником його компетентності та дає змогу запобігти порушенню законодавчих норм. Автор статті допоможе читачам з’ясувати, що таке юридична відповідальність та які види юридичної відповідальності можуть застосовуватися щодо лікарів.

Консультація експерта

Особливості заповнення облікових форм медичної документації

Читач журналу «Управління закладом охорони здоров’я» звернувся до редакції з проханням надати роз’яснення щодо того, як правильно заповнювати форму № 20 «Звіт лікувально-профілактичного закладу за 20_ рік». Відповідь читайте у статті.

Банк посадових інструкцій

Посадова інструкція лікаря-стоматолога-ортопеда

Описано мету діяльності, завдання та обов’язки, права, відповідальність і кваліфікаційні вимоги до лікаря-стоматолога-ортопеда.

Посадова інструкція лікаря-онколога

Описано мету діяльності, завдання та обов’язки, права, відповідальність і кваліфікаційні вимоги до лікаря-онколога.

Запитання — відповідь

Визнання права на підвищення посадового окладу за диплом з відзнакою

За диплом із відзнакою лікарям усіх спеціальностей (крім інтернів) після закінчення вишів підвищують посадовий оклад протягом п’яти років на 5%. Лікарі-стоматологи перші два роки після закінчення вишу проходять інтернатуру. Чи означає це, що підвищення в розмірі 5% вони отримуватимуть лише протягом трьох років?

Право фармацевта, який працює у закладі охорони здоров’я, на пенсію за вислугу років

До штату центральної міської лікарні введена посада фармацевта. Ви дізнаєтеся, чи може цей фармацевт сподіватися на вихід на пенсію за вислугу років, адже лікарня не є аптечним закладом і чи можна віднести фармацевта до середнього медичного персоналу.

Утримання коштів з медичного працівника за понаднормово використану відпустку

Працівник закладу охорони здоров’я у повному обсязі використав щорічну (основну та додаткову) відпустку за звітний період. Однак після цього його було направлено на курси підвищення кваліфікації. Відповідно, тривалість його додаткової відпустки, яка надається пропорційно фактично відпрацьованому часу, за цей звітний період зменшилась. Чи потрібно зробити відрахування із заробітної плати працівника за невідпрацьовані дні відпустки? Чи можна скоротити тривалість додаткової відпустки працівнику в наступному відпрацьованому періоді?

Перелік зразків документів та довідкових матеріалів, наведених у журналі


Відмінності планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання

Структура системи планування сім’ї та репродуктивного здоров’я в Україні

Ознаки та функції юридичної відповідальності

Класифікація юридичної відповідальності

Немайнові права громадян

Види адміністративної відповідальності

Принципи накладення дисциплінарного стягнення

Кримінальна відповідальність медичних працівників

Нормативно­правові акти, що регламентують функціонування телемедицини в Україні

Перелік показань для організації та проведення телемедичного консультування

Рекомендований табель спеціального оснащення телемедичного центру (кабінету)

Примірна структура опису клінічного випадку, що направляється в запиті для проведення телемедичної консультації

Небезпечні й шкідливі виробничі фактори, очікувані при експлуатації лазерів різних класів

Розрахунок заробітної плати керівника закладу охорони здоров’я — лікаря­невропатолога


Джерело: МЦФЕР
Новини
03.03.2023  Науково доведено: через смартфони ви можете старіти швидше
24.02.2023  Стимуляція спинного мозку відновлює постінсультну функцію рук
17.02.2023  Вчені відкрили здатність жирної їжі руйнувати мозок
10.02.2023  В Індії розробили неінвазивний тест, який використовує штучний інтелект для виявлення раку молочної залози
01.02.2023  Як спостереження за світанками та заходами сонця впливає на здоров'я – вчені
25.01.2023  Аналіз крові для ранньої діагностики хвороби Альцгеймера розробили вчені
18.01.2023  Людина з серцем свині. Пацієнту вперше пересадили серце тварини
11.01.2023  Вчені пояснили, чому оливкову олію варто пити ложками
21.11.2022  Вчені виявили ще одну причину високого ризику атеросклерозу
18.11.2022  Імплантована помпа доставила протиракові ліки у пухлини мозку
16.11.2022  Шум вночі може бути причиною безсоння та серцево-судинних захворювань
14.11.2022  ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ: ТИПИ, СИМПТОМИ, УСКЛАДНЕННЯ
11.11.2022  Виявилося, в епідемії ожиріння винен лише один тип їжі
09.11.2022  Проказа: давня хвороба, здатна регенерувати органи
07.11.2022  "Чарівні гриби" можуть лікувати важку депресію
04.11.2022  Нове випробування пропонує переваги CV з EPA: RESPECT-EPA
02.11.2022  Майже 500 українських медиків завершили навчання з тактичної медицини
01.11.2022  Чи можна людям з діабетом пити алкоголь
31.10.2022  Знайдено овоч, здатний знизити цукор у крові відразу на 20%
28.10.2022  Людська печінка може працювати 100 років
HINARI
PubMed