Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Издательский дом ЗАСЛАВСКИЙ Zepter
Технічна підтримка

№ 06/2015 (Червень)Правила перебування пацієнтів у закладах охорони здоров’я


Правила перебування пацієнтів у закладі охорони здоров’я


Порядок ведення деяких форм медичної документації у амбулаторно­поліклінічних закладах


Примусова госпіталізація осіб, які хворіють на інфекційні хвороби, у правовій площині України


Система оцінювання якості стоматологічної допомоги


Декларування доходів посадовими особами закладу охорони здоров’я


ОФІЦІЙНІ РОЗ’ЯСНЕННЯ
На адресу редакції надійшов лист читача із запитанням щодо того, чи може особа після закінчення інтернатури за спеціальністю «Внутрішні хвороби» та отримання сертифіката лікаря-спеціаліста з цього фаху бути прийнятою на посаду лікаря-­гастроентеролога. По офіційне роз’яснення ми звернулися до Міністерства охорони здоров’я України
НОВЕ В ЗАКОНОДАВСТВІ 
У журналі підібрано найважливіші для роботи головного лікаря нормативно-правові акти. Їх моніторинг дає змогу прослідкувати за останніми змінами у законодавстві, що стосуються медичної галузі.
ПРАВА ПРАЦІВНИКІВ 
Нормативні прогалини, потреба дотримання прав людини при наданні медичної допомоги та міжнародні зобов’язання України каталізують необхідність удосконалення національного законодавчого регламенту у сфері протидії інфекційним хворобам. Проаналізуємо судову практику, правові позиції Європейського суду з прав людини, зарубіжний досвід та законодавчу базу України з цього питання.
Із листа до редакції: «Центральна районна лікарня вимагає від центру первинної медико-санітарної допомоги, аби його лікарі проводили нічні чергування у лікарні, мотивуючи це дефіцитом кадрів. Як оформити такі трудові відносини, якщо дільничні терапевти та педіатри центру первинної медико-санітарної допомоги добровільної згоди на чергування у нічний та святковий час в іншому медичному закладі не надають?».
НОВИНИ 
У цій рубриці ви можете ознайомитися з найактуальнішими новинами галузі охорони здоров’я різних регіонів України.
ПОДІЯ 
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ЗАКЛАДУ 
Лікувально-діагностичний процес ― це складний комплекс дій, спрямованих на поліпшення здоров’я пацієнта. Результат лікування залежить не тільки від дій медичного персоналу, а й від відповідального ставлення самого хворого. Звертаючись по медичну допомогу, людина потрапляє у середовище, відмінне від її повсякденного життя. Допомогти пацієнту зорієнтуватися у ситуації та пройти курс лікування з максимальною ефективністю мають Правила перебування пацієнтів у закладі охорони здоров’я.
У попередніх номерах ми з’ясували, як правильно вести медичну документацію у стаціонарних закладах охорони здоров’я. Однак часто запитання виникають і при веденні медичної документації у амбулаторно-поліклінічних закладах, зокрема при заповненні медичної карти амбулаторного хворого. З’ясуємо всі нюанси.
Працівникам закладів охорони здоров’я інколи доводиться мати справу з підкинутими або залишеними у закладі новонародженими. Як правильно оформити документи на дитину, що лишилася без батьківського піклування, та який порядок співпраці закладу з Міністерством внутрішніх справ України і службами у справах сім’ї.
Статтю створено на допомогу головному лікарю та його заступникам в організації роботи у липні. Наведений перелік важливих справ дасть змогу легко скласти план роботи на поточний місяць.
ЗАХИСТ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ 
Заклад охорони здоров’я створив веб-сторінку і бажає розмістити на ній фото та інформацію про своїх працівників. Які дані можна розміщувати та чи потрібно отримувати згоду у працівників? Яка форма такої згоди?
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЕКСПЕРТА 
Керівництво закладу охорони здоров’я звернулося до редакції з проханням надати роз’яснення щодо необхідності декларування доходів таких працівників закладу, як старша медична сестра, сестра-господиня, лікар (наприклад, дільничний лікар-терапевт чи лікар-стоматолог) відповідно до оновленого антикорупційного законодавства.
Із листа до редакції: «Сестра медична старша виявила бажання перейти на роботу з одного закладу охорони здоров’я до іншого. Як оформити звільнення у порядку переведення?».
ЯКІСТЬ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ 
Якість стоматологічної допомоги ― це не просто скупий показник, що стоятиме у звіті щодо внутрішнього аудиту. Це суворий критерій, за яким стоматологічні заклади оцінюють найважливіші аудитори ― клієнти. Саме тому кожен керівник стоматологічного закладу має знати методи і критерії оцінювання якості стоматологічної допомоги.
Епідемію цукрового діабету нині визнано серйозною небезпекою для соціального благополуччя України. Це обумовлено не лише постійним зростанням кількості хворих, а й із надзвичайно високим ризиком розвитку ускладнень хвороби. Чи не найбільш пильної уваги лікарів потребують хворі на цукровий діабет вагітні. Про організацію надання медичної допомоги таким хворим та про досвід функціонування школи самоконтролю «Вагітність і цукровий діабет» розповідають експерти.
ПРОФЕСІЙНЕ ЗРОСТАННЯ 
Система медичної освіти в Україні поступово переходить від традиційного теоретичного спрямування до інноваційного навчання із використанням симуляційних технологій. Дізнайтеся, як лікарі-практики та студенти медичних вишів вже нині можуть відпрацювати найскладніші медичні маніпуляції та поліпшити свої комунікативні навички, використовуючи симуляційні методи навчання.
ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ 
Особа працювала на посаді акушерки у фельдшерсько-акушерському пункті, який перебував на балансі приватного підприємства. Коли вона вирішила йти на пенсію за вислугу років, у пенсійному відділенні вказали на необхідність документального підтвердження того, що вказаний фельдшерсько-акушерський пункт є закладом охорони здоров’я. Які саме документи особа має надати працівникам пенсійного відділення?
Протягом року у медичного працівника може змінюватися розмір посадового окладу (ставки заробітної плати), наприклад, у зв’язку з отриманням ним кваліфікаційної категорії чи набуттям спеціального (медичного) стажу. З якого періоду ці зміни мають проводитися та як правильно їх задокументувати.
Інженеру з охорони праці закладу охорони здоров’я, що навчається у вищому навчальному закладі III-IV рівня акредитації, надається навчальна відпустка з першого травня на 15 календарних днів. Як розраховується тривалість додаткової відпустки, якщо вона починається зі святкового дня, і як нараховуються відпускні за цей період?
ПЕРЕЛІК ЗРАЗКІВ ДОКУМЕНТІВ ТА ДОВІДКОВИХ МАТЕРІАЛІВ, НАВЕДЕНИХ У ЖУРНАЛІ 
Джерело: МЦФЕР
Новини
05.03.2022  Місто дбає про Головний прапор країни: сьогодні здійснили планові роботи із заміни полотнища (оновлено)
05.03.2022  Перша долікарська допомога
04.03.2022  Інформування про стан ядерної та радіаційної безпеки в умовах військового нападу Росії на Україну
03.03.2022  ЯК ОТРИМАТИ ПЕНСІЮ ТА ГРОШОВІ ВИПЛАТИ В УКРПОШТІ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ
03.03.2022  Створено Координаційний центр розміщення постраждалих від агресії РФ в Україні
02.03.2022  УРЯДОВА ЦІЛОДОБОВА «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»
02.03.2022  Що робити у разі радіоактивного зараження?
01.03.2022  Національний банк відкрив спецрахунок для збору коштів на потреби армії (оновлено)
01.03.2022  ПОТРАПЛЯННЯ В ТЕЛЕВЕЖУ! ТИМЧАСОВО МОЖЕ БУТИ ВІДСУТНЄ МОВЛЕННЯ ТЕЛЕКАНАЛІВ
01.03.2022  З Україною Європейський Союз точно буде міцніший – Глава держави на сесії Європарламенту
28.02.2022  У Міністерстві внутрішніх справ України надали громадянам поради, як поводити себе на блокпостах.
28.02.2022  ЯК ПОВОДИТИСЯ ПРИ ОБСТРІЛІ.
27.02.2022  Що робити при хімічному зараженні?
26.02.2022  ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ЗАБЕЗПЕЧУЄ ВЧАСНУ ВИПЛАТУ ПЕНСІЙ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ
26.02.2022  У Києві зібрали поради для людей з інвалідністю на випадок надзвичайної ситуації (+відео)
25.02.2022  ВІТАЛІЙ КЛИЧКО: СТОЛИЦЯ ВСТУПИЛА В ФАЗУ ОБОРОНИ
25.02.2022  Національний банк та банківська система України надалі працюють
25.02.2022  СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ: ВСІМ ЗАКЛАДАМ ОСВІТИ РЕКОМЕНДОВАНО ПРИПИНИТИ ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС ТА ОГОЛОСИТИ КАНІКУЛИ НА ДВА ТИЖНІ
24.02.2022  Росія розпочала нову військову операцію проти нашої держави, по всій території України запроваджується воєнний стан
30.06.2021  Вчені створили комп’ютер, що визначає біологічний вік мозку
HINARI
PubMed