Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Первый украинский нефрологический сайт проф. Д. Иванова Zepter
Технічна підтримка

Опис Центру дистанційної освітиНауковий навчально-методичний Центр дистанційної освіти розпочав функціонувати влітку 2005 року на базі науково - методологічної лабораторії з сучасних інформаційних технологій дистанційного навчання та проблемної науково-дослідної лабораторії з питань післядипломної підготовки лікарів (провізорів).

Науковий навчально-методичний Центр дистанційної освіти розпочав функціонувати влітку 2005 року на базі науково - методологічної лабораторії з сучасних інформаційних технологій дистанційного навчання та проблемної науково-дослідної лабораторії з питань післядипломної підготовки лікарів (провізорів). Центр створений за ініціативою ректора НМАПО імені П.Л. Шупика, член-кореспондента АМН України, доктора медичних наук, професора Ю.В. Вороненка. Активне сприяння щодо створення Центру надав генеральний директор Національної дитячої спеціалізованої лікарні distc_01.png«Охматдит» Ю.І.Гладуш. Центр розташований саме на базі НДСЛ "Охматдит". Директором Наукового навчально - методичного центру дистанційної освіти НМАПО імені П.Л. Шупика призначений завідувач кафедри медичної інформатики, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор О.П. Мінцер.

Технічне обладнання Центру забезпечує можливість передачі й одержання навчальної інформації, мультимедійних презентацій та “живого” відеозображення як по звичайних наземних каналах мережі Інтернет, так і по високоякісному супутниковому каналу. Діяльність Центру задовольняє новим вимогам, що виникають в контексті приєднання України до Болонського процесу. Центр пропонує прогресивні форми проведення як окремих лекцій, так і більшості циклів тематичного вдосконалення, а також передатестаційних циклів.

Перші сеанси distc_02.pngдистанційного навчання були проведені ще в грудні 2004 року, коли вперше в Європі проводилась відеокон-ференція у форматі багатоточкової взаємодії (режим М-Bone) за участю фахівців 5 країн: України, США, Польщі, Словаччини й Албанії, за актуальною проблематикою діагностики та лікування туберкульозу.

Протягом 2005 - 2006 років в рамках виконання угоди з Проектом ЄС «Управління та фінансування в сфері охорони здоров'я в Україні» вперше в Європі успішно проведене вхідне та підсумкове дистанційне тестування керівників органів та установ охорони здоров'я з актуальних питань сучасного управління, а також проведено 12 навчальних сесій в режимі он-лайн з містами Харків, Житомир, Євпаторія. З питань впровадження е-навчання в практику проводилась плідна співпраця з Швейцарсько-українською програмою «Покращення перинатальних послуг в Україні», зокрема щодо навчання та використання міжнародної бази даних i-Path.

Серед проведених Центром дистанційної освіти у 2006 році заходів слід виділити такі.

Проведення першого в Україні міжнародного семінару в форматі відеоконферензв’язку з проблем сучасної діагностики та лікування серцево-судинних хвороб за допомогою звичайних Інтернет каналів. Країни – учасниці Україна, США, Польща. Участь у круглому столі на тему: «Стан та перспективи співробітництва Україна-НАТО» щодо відкриття інформаційного стенду „Україна-НАТО" на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника МОН України.

За ініціативою Міністерства охорони здоров’я України використані технічні можливості Центру для навчання впродовж Українського семінару з організації та функціонування лікарняних кас (м. Житомир). Участь у серії навчальних відеоконференцій «Реформування організації діяльності державних лікарень», що їх організувала Національна академія державного управління при Президентові України за підтримки Світового банку.

distc_03.pngЗ листопада 2006 року на базі Центру проводяться заняття з планових циклів Академії за дистанційною формою навчання. За цей період були проведені чотири повних очно - заочних цикли тематичного вдосконалення з використанням технологій дистанційного навчання для викладачів Запорізького державного медичного університету, а також в якості експерименту передатестаційний цикл зі стоматології для фахівців - стоматологів Закарпатської області. В рамках останнього циклу проведений дистанційний вхідний та вихідний контроль знань слухачів.

Центр працює в тісному взаємозв'язку і коспонсорстві з проектами Євросоюзу, провайдером Інтернет - послуг компанією «Lucky Net». У реалізації завдань дистанційного навчання беруть участь установи практичної охорони здоров'я (обласні лікарні Харкова, Житомира, Черкас), ВНЗ України (Запорізький державний медичний університет, Прикарпатський національний університет, Харківська медична академія післядипломної освіти тощо).

distc_04.pngНа кафедрах НМАПО ім. П.Л. Шупика активно проводиться робота щодо впровадження технологій дистанційного навчання в педагогічний процес. Підготовка навчальних курсів розпочата такими кафедрами НМАПО: неонатології, сімейної медицини, туберкульозу, неврології та рефлексотерапії, управління охороною здоров'я, медичної інформатики, оториноларингології, організації і економіки фармації, фармацевтичної хімії і фармакогнозії тощо. Фахівцями Центру спільно зі співробітниками кафедри медичної інформатики вдосконалено принципи та методики формалізації, передачі та контролю знань, дидактичних прийомів дистанційного навчання, розробки технологічного обладнання та програмно-апаратних засобів, що забезпечило необхідні умови для ефективного впровадження елементів дистанційного навчання в післядипломну медичну (фармацевтичну) освіту.

Інноваційними формами діяльності Центру є впровадження системи дистанційної освіти в Україні; забезпечення навчально-методичної кооперації НМАПО з національними й міжнародними освітніми закладами; дистрибуція освітніх і науково-методичних послуг Академії; моніторинг та впровадження інновацій у сфері програмного та апаратного забезпечення дистанційного навчання; підготовка фахівців з дистанційної освіти та координація їх діяльності в Україні; підготовка розробників і провайдерів курсів дистанційного навчання; проведення науково-методичних досліджень з теорії та практики дистанційної освіти. Інноваційні форми діяльності кафедри медичної інформатики та Центра дистанційного навчання багато разів проходили перевірку на практиці.

distc_05.pngВ першому півріччі 2007 року на базі НМАПО імені П.Л. Шупика відбулася науково-методична конференція з міжнародною участю "Проблеми безперервного професійного розвитку лікарів та провізорів". Завдяки розробленим інноваційним технологіям був здійснений відеозв’язок з 5 ВНЗ України, 4 обласними центрами охорони здоров’я, 2 діагностичними центрами, двома закладами НАН України, а також зі студією компанії Міжнародні Медичні Програми, Іnc (м. Нью-Йорк, США). Спільно із Запорізьким ДМУ проведено другу дистанційну науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Актуальні питання дистанційної освіти та телемедицини».

Спільно з фахівцями з США виконується наукова робота щодо розробки єдиної платформи для проведення телеконференцій. В квітні 2007 року на єдиній платформі проведений американо - український семінар „Сітка лікарів” з кардіології.

З 2006 року розпочато впровадження технології телемедицини в форматі відеоконферензв’язку. Разом з компанією «Conesco» в центрі встановлено відео сервер та належне обладнання встановлено в Закарпатській, Запорізькій, Донецькій, Рівненській областях, а також окремі модулі встановлені в УДСЛ «Охматдит», Київській МКЛ № 17, Київський обласній клінічній лікарні.

За допомогою встановленого обладнання проведені експериментальні телеконсультації з питань дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації (доц. Мартинюк В.Ю.), дитячої урології (проф. Богдасарова І.В.), пульмонології (проф. А.В.Макаров).

distc_06.pngОСНОВНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ
Центру дистанційної освіти

НМАПО імені П.Л.Шупика:

• впровадження дистанційного навчання в медичних ВНЗ України;

• розробка дидактичних прийомів дистанційного навчання;

• вдосконалення принципів і методик формалізації знань;

• вдосконалення принципів передачі і контролю знань;

• апробація технологічного обладнання та програмно-апаратних засобів дистанційного навчання.

Контактна інформація:

вул. Стрітенська, 7/9, 01025, м. Київ тел.: (044) 272-5312, 456-7209, 279-0043

Новини
05.03.2022  Місто дбає про Головний прапор країни: сьогодні здійснили планові роботи із заміни полотнища (оновлено)
05.03.2022  Перша долікарська допомога
04.03.2022  Інформування про стан ядерної та радіаційної безпеки в умовах військового нападу Росії на Україну
03.03.2022  ЯК ОТРИМАТИ ПЕНСІЮ ТА ГРОШОВІ ВИПЛАТИ В УКРПОШТІ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ
03.03.2022  Створено Координаційний центр розміщення постраждалих від агресії РФ в Україні
02.03.2022  УРЯДОВА ЦІЛОДОБОВА «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»
02.03.2022  Що робити у разі радіоактивного зараження?
01.03.2022  Національний банк відкрив спецрахунок для збору коштів на потреби армії (оновлено)
01.03.2022  ПОТРАПЛЯННЯ В ТЕЛЕВЕЖУ! ТИМЧАСОВО МОЖЕ БУТИ ВІДСУТНЄ МОВЛЕННЯ ТЕЛЕКАНАЛІВ
01.03.2022  З Україною Європейський Союз точно буде міцніший – Глава держави на сесії Європарламенту
28.02.2022  У Міністерстві внутрішніх справ України надали громадянам поради, як поводити себе на блокпостах.
28.02.2022  ЯК ПОВОДИТИСЯ ПРИ ОБСТРІЛІ.
27.02.2022  Що робити при хімічному зараженні?
26.02.2022  ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ЗАБЕЗПЕЧУЄ ВЧАСНУ ВИПЛАТУ ПЕНСІЙ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ
26.02.2022  У Києві зібрали поради для людей з інвалідністю на випадок надзвичайної ситуації (+відео)
25.02.2022  ВІТАЛІЙ КЛИЧКО: СТОЛИЦЯ ВСТУПИЛА В ФАЗУ ОБОРОНИ
25.02.2022  Національний банк та банківська система України надалі працюють
25.02.2022  СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ: ВСІМ ЗАКЛАДАМ ОСВІТИ РЕКОМЕНДОВАНО ПРИПИНИТИ ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС ТА ОГОЛОСИТИ КАНІКУЛИ НА ДВА ТИЖНІ
24.02.2022  Росія розпочала нову військову операцію проти нашої держави, по всій території України запроваджується воєнний стан
30.06.2021  Вчені створили комп’ютер, що визначає біологічний вік мозку
HINARI
PubMed