Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Издательский дом ЗАСЛАВСКИЙ Zepter
Технічна підтримка
Ми в соц. мережах
Google+

Мільярдери диктують моду на освітуЗахідні університети відкривають комори своїх знань для всіх і безкоштовно.

Західні університети відкривають комори своїх знань для всіх і безкоштовно.

Нещодавній Давоський форум привернув увагу освітнього співтовариства РФ. Започаткована на форумі суперечка, чи призведе поширення онлайн-технологій до революції в освіті, продовжився на дискусійних майданчиках педагогічної спільноти та на майданчиках модних клубів Росії. Вчителі побоюються, як би грою в онлайн-освіта не загралися вітчизняні реформатори.

Інтерес до теми підігрів виступ на форумі в Давосі, а в кінці минулого тижня на віртуальній зустрічі з російською аудиторією Дафни Коллер, професора Стенфордського університету, керівника освітнього порталу, який дає будь-якому користувачеві доступ до курсів найбільших університетів світу. Портал відкритий з минулого року. І на сьогоднішній момент їм користуються більше 2,3 млн. чоловік з 196 країн. Інвесторами проекту виступили крупні американські університети і компанії.

«З миру по курсу» - назвала Дафна свій проект, що об'єднав, на її думку, кращі курси кращих вузів. Найпопулярніший серед її курсів - курс з філософії і логіки, другою за популярністю - по гейміфікаціі.

Сама Дафна, розповідаючи про причини, що спонукали її, вченого в третьому поколінні, зайнятися темою доступності освіти, наводить у приклад історію, що трапилася в січні минулого року в університеті Йоганнесбурга. Там залишалося кілька вільних місць після звичайного прийому. І в ніч перед прийомом на ці місця біля воріт університету вишикувалася кілометрова черга з бажаючих. Коли вранці ворота відкрили, почалася тиснява. 20 осіб були поранені, одна жінка померла. Це була мати, яка віддала життя за те, щоб її дитина отримала шанс на краще життя.

На зустрічі з Дафною в Digital October в Москві були присутні викладачі з МДІМВ і МГТУ імені Баумана. На їх пряме запитання: «Чи витіснить онлайн-освіта традиційну?» Творець освітнього порталу відповіла: «Я дуже на це сподіваюся!» «Давно пора дати студентам можливість самостійно навчатися вдома і приходити в аудиторію для того, щоб обговорювати вивчене, освоювати додаткові матеріали, - сказала вона. - Набагато важливіше для нього навички критичного мислення, спільної роботи. А не навички швидкого записування лекцій ... Мені здається, так ми і суспільство краще побудуємо, а не просто систему освіти».

Точки зору на тему, що була представлена на Давоському форумі, виглядали так. Засновник корпорації Майкрософт Білл Гейтс вважає, що дистанційна освіта - це рушійна сила в розвитку освіти. Рафаель Райф, президент Массачусетського технологічного інституту назвав онлайн-освіту серйозним викликом сучасним університетам, а Ларрі Саммерс, почесний президент Гарвардського університету, стверджує, що вона є величезним потенціалом для реалізації абсолютно нових ідей. І він же підкреслив, що найбільш вагомий вплив онлайн матиме в країнах, що розвиваються - відкриє світу нових Ейнштейнів з будь-якої точки світу, включаючи африканське село.

Ставлення до озвучених тез в російському педагогічному співтоваристві - насторожено критичне. «Бізнесмени диктують, що нам робити в освіті», «Системам освіти всіх країн оголошена війна», «Завдяки вмілим маркетинговим ходам спочатку буде знищена традиційна система освіти, витіснена онлайн-освітою, що вигідно американській вузівській корпорації. Потім залишиться два види освіти - дешевий онлайн для всіх і дуже дорогий - традиційна освіта для еліти. Ці перетворення в Росії вже почалися з об'єднання шкіл і створення освітніх шкільних холдингів, скорочення вчителів», «Онлайн-освіта здатна виробляти тільки недоучок-бакалаврів третьої ланки» - ось тільки частина висловлених страхів.

Автори ж більш помірковані в оцінках подій, сходяться на думці, що дистанційна освіта не замінить очну. Але вона цілком може захопити області репетиторства, масової підготовки і перепідготовки фахівців середньої та низької кваліфікації і стане у пригоді тим, хто готовий самонавчатися і вчитися все життя.

А ось що стосується питання, хто очолить процес і хто буде в хвості ... Дафна Коллер, наприклад, упевнена, що російським університетам, бажаючим поділитися кращим, знайдеться місце в її проекті.
Джерело: www.ng.ru
Новини
20.11.2017  Новий тест дозволить визначити ймовірність передчасних пологів
20.11.2017  Вчені знайшли нові гени, пов'язані з інтелектуальними порушеннями
20.11.2017  Неврологи дізналися, чому позіхання настільки заразливе
20.11.2017  Новий препарат здатний перемогти рак грудей
20.11.2017  Суперкомп'ютер - розпізнати пацієнтів-симулянтів тепер простіше простого
19.11.2017  Кориця обертає назад негативні наслідки дієти з високим вмістом жирів
19.11.2017  Фахівці радять літнім людям їсти авокадо
19.11.2017  Танці - ідеальна форма фізичної активності для людей похилого віку
19.11.2017  Цукор прирівняли до повноцінних наркотичних речовин
19.11.2017  Психологи: алкоголізм при правильному підході піддається контролю
18.11.2017  Пігулка замість тренування - це реальність, за словами співробітників Університету Лідса
18.11.2017  Волоські горіхи - ключ до боротьби з переїданням, показав аналіз
18.11.2017  Безпечні харчові добавки здатні зупинити розвиток сліпоти
18.11.2017  Інтенсивні інтервальні тренування збільшують мозковий потенціал дитини
18.11.2017  Якість сну прямо пов'язана з ризиком розвитку деменції, кажуть вчені
17.11.2017  Фахівці зрозуміли, як перемогти хворобу Альцгеймера
17.11.2017  Ліки від астми знижують ризик хвороби Паркінсона
17.11.2017  Біологи розповіли, як космічні польоти відображаються на тілі космонавтів
17.11.2017  Дослідники дізналися причину побічного ефекту статинів
17.11.2017  Особливий шоколад замінює гори ліків і вітамінів
HINARI
PubMed