Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Первый украинский нефрологический сайт проф. Д. Иванова Zepter
Технічна підтримка
Ми в соц. мережах
Google+

Мільярдери диктують моду на освітуЗахідні університети відкривають комори своїх знань для всіх і безкоштовно.

Західні університети відкривають комори своїх знань для всіх і безкоштовно.

Нещодавній Давоський форум привернув увагу освітнього співтовариства РФ. Започаткована на форумі суперечка, чи призведе поширення онлайн-технологій до революції в освіті, продовжився на дискусійних майданчиках педагогічної спільноти та на майданчиках модних клубів Росії. Вчителі побоюються, як би грою в онлайн-освіта не загралися вітчизняні реформатори.

Інтерес до теми підігрів виступ на форумі в Давосі, а в кінці минулого тижня на віртуальній зустрічі з російською аудиторією Дафни Коллер, професора Стенфордського університету, керівника освітнього порталу, який дає будь-якому користувачеві доступ до курсів найбільших університетів світу. Портал відкритий з минулого року. І на сьогоднішній момент їм користуються більше 2,3 млн. чоловік з 196 країн. Інвесторами проекту виступили крупні американські університети і компанії.

«З миру по курсу» - назвала Дафна свій проект, що об'єднав, на її думку, кращі курси кращих вузів. Найпопулярніший серед її курсів - курс з філософії і логіки, другою за популярністю - по гейміфікаціі.

Сама Дафна, розповідаючи про причини, що спонукали її, вченого в третьому поколінні, зайнятися темою доступності освіти, наводить у приклад історію, що трапилася в січні минулого року в університеті Йоганнесбурга. Там залишалося кілька вільних місць після звичайного прийому. І в ніч перед прийомом на ці місця біля воріт університету вишикувалася кілометрова черга з бажаючих. Коли вранці ворота відкрили, почалася тиснява. 20 осіб були поранені, одна жінка померла. Це була мати, яка віддала життя за те, щоб її дитина отримала шанс на краще життя.

На зустрічі з Дафною в Digital October в Москві були присутні викладачі з МДІМВ і МГТУ імені Баумана. На їх пряме запитання: «Чи витіснить онлайн-освіта традиційну?» Творець освітнього порталу відповіла: «Я дуже на це сподіваюся!» «Давно пора дати студентам можливість самостійно навчатися вдома і приходити в аудиторію для того, щоб обговорювати вивчене, освоювати додаткові матеріали, - сказала вона. - Набагато важливіше для нього навички критичного мислення, спільної роботи. А не навички швидкого записування лекцій ... Мені здається, так ми і суспільство краще побудуємо, а не просто систему освіти».

Точки зору на тему, що була представлена на Давоському форумі, виглядали так. Засновник корпорації Майкрософт Білл Гейтс вважає, що дистанційна освіта - це рушійна сила в розвитку освіти. Рафаель Райф, президент Массачусетського технологічного інституту назвав онлайн-освіту серйозним викликом сучасним університетам, а Ларрі Саммерс, почесний президент Гарвардського університету, стверджує, що вона є величезним потенціалом для реалізації абсолютно нових ідей. І він же підкреслив, що найбільш вагомий вплив онлайн матиме в країнах, що розвиваються - відкриє світу нових Ейнштейнів з будь-якої точки світу, включаючи африканське село.

Ставлення до озвучених тез в російському педагогічному співтоваристві - насторожено критичне. «Бізнесмени диктують, що нам робити в освіті», «Системам освіти всіх країн оголошена війна», «Завдяки вмілим маркетинговим ходам спочатку буде знищена традиційна система освіти, витіснена онлайн-освітою, що вигідно американській вузівській корпорації. Потім залишиться два види освіти - дешевий онлайн для всіх і дуже дорогий - традиційна освіта для еліти. Ці перетворення в Росії вже почалися з об'єднання шкіл і створення освітніх шкільних холдингів, скорочення вчителів», «Онлайн-освіта здатна виробляти тільки недоучок-бакалаврів третьої ланки» - ось тільки частина висловлених страхів.

Автори ж більш помірковані в оцінках подій, сходяться на думці, що дистанційна освіта не замінить очну. Але вона цілком може захопити області репетиторства, масової підготовки і перепідготовки фахівців середньої та низької кваліфікації і стане у пригоді тим, хто готовий самонавчатися і вчитися все життя.

А ось що стосується питання, хто очолить процес і хто буде в хвості ... Дафна Коллер, наприклад, упевнена, що російським університетам, бажаючим поділитися кращим, знайдеться місце в її проекті.
Джерело: www.ng.ru
Новини
20.03.2018  Відкриття: відчуття голоду посилюється після схуднення
20.03.2018  Нова система фільтрації обіцяє швидко і ефективно очистити кров від бактерій
20.03.2018  Відеоігри та конструктор сприяють розвитку просторового мислення
20.03.2018  Вчені придумали, як впоратися з раком печінки
20.03.2018  Медики виявили секретну зброю смертоносних вірусів
20.03.2018  Вітамін B3 успішно бореться з деменцією, стверджують фахівці
19.03.2018  Завдяки новій технології рани будуть гоїтися швидше, обіцяють фахівці
19.03.2018  Вчені знайшли генетичну причину рідкісного синдрому
19.03.2018  Імунна система виявилася ключовим фактором розвитку онкологічних захворювань
19.03.2018  Експерти: Індія - це будинок для найстійкіших бактерій
19.03.2018  Захист від вірусів виявили в поширеній рослині
18.03.2018  Вітамін D3 позитивно впливає на серцево-судинну систему
18.03.2018  Реверсивна психологія допомагає скинути вагу краще, ніж мотиваційні заклики
18.03.2018  Відкриття: алкоголь очищає мозок від небезпечних білків
18.03.2018  Акупунктура допоможе зачати дитину за допомогою ЕКЗ
18.03.2018  Лікарі пояснили, навіщо потрібно активно займатися спортом в підлітковому віці
17.03.2018  Друзі бачать світ однаково, показало дослідження мозку
17.03.2018  Експерти дізналися, чому шкідливо сидіти на роботі
17.03.2018  Вчені визначили джерело справжньої біологічної загрози на звичайній кухні
17.03.2018  Тривожних людей часто кусають собаки, показало дослідження
HINARI
PubMed