Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Первый украинский нефрологический сайт проф. Д. Иванова Zepter
Технічна підтримка

Мільярдери диктують моду на освітуЗахідні університети відкривають комори своїх знань для всіх і безкоштовно.

Західні університети відкривають комори своїх знань для всіх і безкоштовно.

Нещодавній Давоський форум привернув увагу освітнього співтовариства РФ. Започаткована на форумі суперечка, чи призведе поширення онлайн-технологій до революції в освіті, продовжився на дискусійних майданчиках педагогічної спільноти та на майданчиках модних клубів Росії. Вчителі побоюються, як би грою в онлайн-освіта не загралися вітчизняні реформатори.

Інтерес до теми підігрів виступ на форумі в Давосі, а в кінці минулого тижня на віртуальній зустрічі з російською аудиторією Дафни Коллер, професора Стенфордського університету, керівника освітнього порталу, який дає будь-якому користувачеві доступ до курсів найбільших університетів світу. Портал відкритий з минулого року. І на сьогоднішній момент їм користуються більше 2,3 млн. чоловік з 196 країн. Інвесторами проекту виступили крупні американські університети і компанії.

«З миру по курсу» - назвала Дафна свій проект, що об'єднав, на її думку, кращі курси кращих вузів. Найпопулярніший серед її курсів - курс з філософії і логіки, другою за популярністю - по гейміфікаціі.

Сама Дафна, розповідаючи про причини, що спонукали її, вченого в третьому поколінні, зайнятися темою доступності освіти, наводить у приклад історію, що трапилася в січні минулого року в університеті Йоганнесбурга. Там залишалося кілька вільних місць після звичайного прийому. І в ніч перед прийомом на ці місця біля воріт університету вишикувалася кілометрова черга з бажаючих. Коли вранці ворота відкрили, почалася тиснява. 20 осіб були поранені, одна жінка померла. Це була мати, яка віддала життя за те, щоб її дитина отримала шанс на краще життя.

На зустрічі з Дафною в Digital October в Москві були присутні викладачі з МДІМВ і МГТУ імені Баумана. На їх пряме запитання: «Чи витіснить онлайн-освіта традиційну?» Творець освітнього порталу відповіла: «Я дуже на це сподіваюся!» «Давно пора дати студентам можливість самостійно навчатися вдома і приходити в аудиторію для того, щоб обговорювати вивчене, освоювати додаткові матеріали, - сказала вона. - Набагато важливіше для нього навички критичного мислення, спільної роботи. А не навички швидкого записування лекцій ... Мені здається, так ми і суспільство краще побудуємо, а не просто систему освіти».

Точки зору на тему, що була представлена на Давоському форумі, виглядали так. Засновник корпорації Майкрософт Білл Гейтс вважає, що дистанційна освіта - це рушійна сила в розвитку освіти. Рафаель Райф, президент Массачусетського технологічного інституту назвав онлайн-освіту серйозним викликом сучасним університетам, а Ларрі Саммерс, почесний президент Гарвардського університету, стверджує, що вона є величезним потенціалом для реалізації абсолютно нових ідей. І він же підкреслив, що найбільш вагомий вплив онлайн матиме в країнах, що розвиваються - відкриє світу нових Ейнштейнів з будь-якої точки світу, включаючи африканське село.

Ставлення до озвучених тез в російському педагогічному співтоваристві - насторожено критичне. «Бізнесмени диктують, що нам робити в освіті», «Системам освіти всіх країн оголошена війна», «Завдяки вмілим маркетинговим ходам спочатку буде знищена традиційна система освіти, витіснена онлайн-освітою, що вигідно американській вузівській корпорації. Потім залишиться два види освіти - дешевий онлайн для всіх і дуже дорогий - традиційна освіта для еліти. Ці перетворення в Росії вже почалися з об'єднання шкіл і створення освітніх шкільних холдингів, скорочення вчителів», «Онлайн-освіта здатна виробляти тільки недоучок-бакалаврів третьої ланки» - ось тільки частина висловлених страхів.

Автори ж більш помірковані в оцінках подій, сходяться на думці, що дистанційна освіта не замінить очну. Але вона цілком може захопити області репетиторства, масової підготовки і перепідготовки фахівців середньої та низької кваліфікації і стане у пригоді тим, хто готовий самонавчатися і вчитися все життя.

А ось що стосується питання, хто очолить процес і хто буде в хвості ... Дафна Коллер, наприклад, упевнена, що російським університетам, бажаючим поділитися кращим, знайдеться місце в її проекті.
Джерело: www.ng.ru
Новини
18.07.2018  Фізичні вправи допоможуть впоратися з залежністю
18.07.2018  Вчені зрозуміли, як підвищити ефективність хіміотерапії
18.07.2018  Кишкова паличка і розвиток старечого недоумства виявилися пов'язані
18.07.2018  Віртуальна реальність допоможе реабілітуватися після ампутації
18.07.2018  Вчені: якщо у вас проблеми з вагою, не варто звинувачувати спадковість
17.07.2018  Генетики: деяких людей алкоголь вбиває в рази швидше
17.07.2018  Стоматологи відчувають страх пацієнтів, показало дослідження
17.07.2018  У зайвої ваги є плюс, виявили фахівці
17.07.2018  Ускладнення під час вагітності активують гени, пов'язані з шизофренією
17.07.2018  Лікарі вперше в Росії провели операцію на мозку за допомогою робота
16.07.2018  Хвороба шкіри може викликати проблеми з серцем
16.07.2018  Забруднення повітря озоном зв'язали з астмою у дітей
16.07.2018  Дієта з низьким вмістом жирів запобігає смерті від раку грудей
16.07.2018  Лікарі: не потрібно боятися замінників цукру
16.07.2018  Дослідники створять першу в світі вакцину проти алергії на кішок
16.07.2018  Вчені розповіли, як збільшити силу антибіотиків
16.07.2018  Агресивність поведінки легко контролювати, довели неврологи
15.07.2018  Британські медики: кожна людина повинна з'їдати мінімум одне яйце на день
15.07.2018  Омолодження серцево-судинної системи можливо, показали тести
15.07.2018  Знайдений простий спосіб боротьби з ожирінням
HINARI
PubMed