Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Первый украинский нефрологический сайт проф. Д. Иванова Zepter
Технічна підтримка
Ми в соц. мережах
Google+

Мільярдери диктують моду на освітуЗахідні університети відкривають комори своїх знань для всіх і безкоштовно.

Західні університети відкривають комори своїх знань для всіх і безкоштовно.

Нещодавній Давоський форум привернув увагу освітнього співтовариства РФ. Започаткована на форумі суперечка, чи призведе поширення онлайн-технологій до революції в освіті, продовжився на дискусійних майданчиках педагогічної спільноти та на майданчиках модних клубів Росії. Вчителі побоюються, як би грою в онлайн-освіта не загралися вітчизняні реформатори.

Інтерес до теми підігрів виступ на форумі в Давосі, а в кінці минулого тижня на віртуальній зустрічі з російською аудиторією Дафни Коллер, професора Стенфордського університету, керівника освітнього порталу, який дає будь-якому користувачеві доступ до курсів найбільших університетів світу. Портал відкритий з минулого року. І на сьогоднішній момент їм користуються більше 2,3 млн. чоловік з 196 країн. Інвесторами проекту виступили крупні американські університети і компанії.

«З миру по курсу» - назвала Дафна свій проект, що об'єднав, на її думку, кращі курси кращих вузів. Найпопулярніший серед її курсів - курс з філософії і логіки, другою за популярністю - по гейміфікаціі.

Сама Дафна, розповідаючи про причини, що спонукали її, вченого в третьому поколінні, зайнятися темою доступності освіти, наводить у приклад історію, що трапилася в січні минулого року в університеті Йоганнесбурга. Там залишалося кілька вільних місць після звичайного прийому. І в ніч перед прийомом на ці місця біля воріт університету вишикувалася кілометрова черга з бажаючих. Коли вранці ворота відкрили, почалася тиснява. 20 осіб були поранені, одна жінка померла. Це була мати, яка віддала життя за те, щоб її дитина отримала шанс на краще життя.

На зустрічі з Дафною в Digital October в Москві були присутні викладачі з МДІМВ і МГТУ імені Баумана. На їх пряме запитання: «Чи витіснить онлайн-освіта традиційну?» Творець освітнього порталу відповіла: «Я дуже на це сподіваюся!» «Давно пора дати студентам можливість самостійно навчатися вдома і приходити в аудиторію для того, щоб обговорювати вивчене, освоювати додаткові матеріали, - сказала вона. - Набагато важливіше для нього навички критичного мислення, спільної роботи. А не навички швидкого записування лекцій ... Мені здається, так ми і суспільство краще побудуємо, а не просто систему освіти».

Точки зору на тему, що була представлена на Давоському форумі, виглядали так. Засновник корпорації Майкрософт Білл Гейтс вважає, що дистанційна освіта - це рушійна сила в розвитку освіти. Рафаель Райф, президент Массачусетського технологічного інституту назвав онлайн-освіту серйозним викликом сучасним університетам, а Ларрі Саммерс, почесний президент Гарвардського університету, стверджує, що вона є величезним потенціалом для реалізації абсолютно нових ідей. І він же підкреслив, що найбільш вагомий вплив онлайн матиме в країнах, що розвиваються - відкриє світу нових Ейнштейнів з будь-якої точки світу, включаючи африканське село.

Ставлення до озвучених тез в російському педагогічному співтоваристві - насторожено критичне. «Бізнесмени диктують, що нам робити в освіті», «Системам освіти всіх країн оголошена війна», «Завдяки вмілим маркетинговим ходам спочатку буде знищена традиційна система освіти, витіснена онлайн-освітою, що вигідно американській вузівській корпорації. Потім залишиться два види освіти - дешевий онлайн для всіх і дуже дорогий - традиційна освіта для еліти. Ці перетворення в Росії вже почалися з об'єднання шкіл і створення освітніх шкільних холдингів, скорочення вчителів», «Онлайн-освіта здатна виробляти тільки недоучок-бакалаврів третьої ланки» - ось тільки частина висловлених страхів.

Автори ж більш помірковані в оцінках подій, сходяться на думці, що дистанційна освіта не замінить очну. Але вона цілком може захопити області репетиторства, масової підготовки і перепідготовки фахівців середньої та низької кваліфікації і стане у пригоді тим, хто готовий самонавчатися і вчитися все життя.

А ось що стосується питання, хто очолить процес і хто буде в хвості ... Дафна Коллер, наприклад, упевнена, що російським університетам, бажаючим поділитися кращим, знайдеться місце в її проекті.
Джерело: www.ng.ru
Новини
18.01.2018  Новий засіб, можливо, позбавить від хронічного гепатиту
18.01.2018  Спирт і желе - ідеальне поєднання для боротьби з раком, кажуть онкологи
18.01.2018  Змінити колір очей реально, стверджують американські винахідники
18.01.2018  Мозок розумних людей влаштований особливим чином, довели спостереження
18.01.2018  Новий тест дозволить визначити ризик викидня на ранньому терміні вагітності
17.01.2018  Астму у дітей пов'язали з кишковими бактеріями
17.01.2018  Ліки від раку допоможуть контролювати артеріальний тиск
17.01.2018  Простий тест виявить рак всього по одній краплі крові
17.01.2018  Експерти підрахували генетичний вік поширених хвороб
17.01.2018  Вчені з'ясували, що відбувається в мозку при депресії і социофобії
16.01.2018  Гризуни приховують ключ до перемоги над інсультом
16.01.2018  Мініатюрні моделі мозку допоможуть дізнатися більше про шизофренію
16.01.2018  Генетики випробували новий підхід в боротьбі з підвищеним холестерином
16.01.2018  Унікальний компактний пристрій допоможе виявити проблеми з серцем
16.01.2018  Експерти розповіли, як витрачати менше на охорону здоров'я і бути здоровим
15.01.2018  Вчені відточують технологію пересадки голови на померлих людях
15.01.2018  Дослідники представили омолоджуючий крем з унікальним антиоксидантом SkQ1
15.01.2018  Унікальна комп'ютерна програма істотно знижує ризик розвитку деменції
15.01.2018  Стовбурові клітини можуть повернути паралізованим людям можливість ходити
15.01.2018  Особлива активізація мозку - відмінний спосіб побороти тривожність
HINARI
PubMed