Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Первый украинский нефрологический сайт проф. Д. Иванова Zepter
Технічна підтримка

8 "тихих" симптомів, які натякнуть вам, що вже час звернути увагу на щитоподібну залозу

Впроваджена нова система електронної реєстрації на навчання у НУОЗУ імені П. Л. Шупика
Дізнатися більше...
Продовжується підписка на науково-практичний журнал "Медична інформатика та інженерія"
Дізнатися більше...

Світові новини з медицини

8 "тихих" симптомів, які натякнуть вам, що вже час звернути увагу на щитоподібну залозу 22.05.2020

8 "тихих" симптомів, які натякнуть вам, що вже час звернути увагу на щитоподібну залозу

Деякі симптоми є характерними для хвороб щитоподібної залози.
Щитоподібна залоза — маленька, але дуже важлива частина нашого тіла, робота якої регулює безліч процесів нашого організму. Від її нормальної діяльності залежить і наш метаболізм, і фертильність, і навіть робота мозку. Тому настільки важливо підтримувати її здоров'я та звертатися до лікаря за наявності найменших порушень. Ось кілька "непомітних" симптомів, які можуть свідчити про те, що з вашою щитоподібною залозою щось не так і вам потрібна допомога ендокринолога, інформує Ukr.Media.
Проблеми зі сном

Якщо раптом, без будь-яких очевидних причин, ви почали відчувати труднощі зі сном — довго не можете заснути, прокидаєтеся вночі, вранці відчуваєте себе розбитою і не відпочилою — це може бути проявом підвищеної активності щитоподібної залози. Річ у тім, що гормони Т3 і Т4, які виробляє ця залоза внутрішньої секреції, можуть надмірно стимулювати роботу нервової системи і викликати безсоння.

Тривожність

Постійне відчуття тривоги і занепокоєння — ще один симптом гіперактивної щитоподібної залози. Підвищений рівень гормонів, за вироблення яких вона відповідає, може викликати посилену стимуляцію головного мозку, постійне збудження — і це може призвести до підвищення фонового відчуття тривоги.

Проблеми з кишківником

Як не дивно, але робота кишківника може бути безпосередньо пов'язаною зі здоров'ям щитоподібної залози. Річ у тім, що гормони щитоподібної залози контролюють у тому числі роботу шлунково-кишкового тракту, і якщо цих гормонів недостатньо або, навпаки, забагато, його робота також може бути порушена. Отже, якщо у вас трапляються закрепи або діарея, можливо, вам варто звернутися до ендокринолога і перевірити рівень гормонів щитоподібної залози.
Витончення волосся

Якщо ваше волосся раптово стало тонким і ослабленим, вам варто навідатися до ендокринолога — особливо у тому разі, якщо потоншало волосся на бровах. Можливо, це прояв зниженої функції щитоподібної залози: недолік гормонів позначається на циклі зростання волосся, відправляючи "у сплячку" більшу частину волосяних цибулин.

Пітливість

Одна з найпоширеніших ознак підвищеної активності щитоподібної залози — надмірна пітливість. Це пов'язано з підвищеним рівнем гормонів у крові, які стимулюють метаболізм і підвищують рівень енергії, на який організм реагує спочатку підвищенням тепла, а потім і потовиділенням.

Зміна ваги

Ще один "класичний" симптом порушення роботи щитоподібної залози — незрозумілий набір ваги. Якщо ви не змінювали спосіб життя і тип харчування, а ваші джинси стали вам замалими, варто перевірити стан щитоподібної залози. Коли її активність знижується, нестача гормонів уповільнює метаболізм і організм спалює менше калорій.

До речі, якщо раптом ви худнете, не докладаючи до цього жодних зусиль, це також може бути проявом порушень роботи органу: підвищений рівень гормонів стимулює метаболізм і організм починає посилено спалювати жир та перетворювати отримані калорії на енергію.

Проблеми з пам'яттю

Якщо ваша щитоподібна залоза працює недостатньо активно, робота вашого мозку також сповільнюється. Люди, у яких діагностовано зниження функції щитоподібної залози, відзначають проблеми з пам'яттю, сплутаність свідомості, труднощі у вирішенні звичних завдань. Отже, якщо раптом ви стали гірше міркувати, зверніться до ендокринолога.

Зміна рівня енергії

У який бік не змінювався б рівень вашої енергії, у цьому теж може бути винною ваша щитоподібна залоза: якщо ви відчуваєте себе, наче батарейка "енерджайзер", а ваше серце стукає, як після потрійної порції кави, це може бути ознакою підвищеної функції щитоподібної залози. А якщо вам, навпаки, вже до обіду хочеться відпочити, якщо вам потрібно більше пауз у роботі і часу для перепочинку — можливо, уся справа у нестачі гормонів щитоподібної залози. У будь-якому випадку, вам варто звернутися до ендокринолога.

Возврат к списку


Новини
16.04.2021  Топ-3 причини, які призводять до енергодефіциту
15.04.2021  Науковці розробили методику 3D-друку кісток з живими клітинами. Це дозволить відновлювати їх просто у тілі людини
14.04.2021  Для лікування інфарктів використовуватимуть отруту скорпіонів
13.04.2021  Вчені знайшли новий спосіб знищувати ракові клітини пухлини головного мозку
12.04.2021  Варто включити в раціон. Вчені назвали сім найкращих продуктів для профілактики раку
09.04.2021  Вчені змогли за добу відновити зір у сліпого пацієнта
08.04.2021  Інсулін в таблетках: вчені наблизилися до створення нової форми препарату для діабетиків
07.04.2021  Знайдено Два Нові Молекулярні Механізми Захисту Від Хвороби Паркінсона
06.04.2021  Знайшли спосіб контролю раку та інфекційних процесів в організмі
05.04.2021  Побічні ефекти статинів: підвищується ризик чотирьох проблем зі здоров’ям
02.04.2021  Ключ до довголіття: як швидкість ходьби впливає на тривалість життя
01.04.2021  Вчені Створили Штучні Слізні Залози
31.03.2021  Вчені розповіли про негативний вплив цукру на пам’ять дітей
30.03.2021  Науковці виявили додаткові фактори, що збільшують ризик зараження і важкого протікання Covid-19
29.03.2021  Вчені розгадали секрет антибіотикорезистентності
26.03.2021  Вітамін D від запаморочення
24.03.2021  Вчені знайшли зв’язок між розвитком деменції та вживанням обробленого м’яса
23.03.2021  Вчені довели, що знизити ризик розвитку діабету у людей можна за допомогою регулярного ранкового вживання їжі
22.03.2021  Санітайзери для рук можуть нашкодити людям
19.03.2021  Мешканка Аргентини стала другою людиною в світі, яка перемогла ВІЛ природним шляхом
HINARI
PubMed