Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Первый украинский нефрологический сайт проф. Д. Иванова Zepter
Технічна підтримка

Електромагнітне поле може вилікувати діабет, — дослідження

Впроваджена нова система електронної реєстрації на навчання у НМАПО імені П. Л. Шупика
Дізнатися більше...
Продовжується підписка на науково-практичний журнал "Медична інформатика та інженерія"
Дізнатися більше...

Світові новини з медицини

05.11.2020

Електромагнітне поле може вилікувати діабет, — дослідження

Діабет другого типу — важке захворювання, що несе значні ризики виникнення ускладнень і передчасної смерті. У світі налічується понад 360 мільйонів хворих, близько 1,5 мільйона в рік вмирають від наслідків хвороби. На відміну від діабету першого типу, підвищений рівень цукру в крові пов'язаний не з недоліком інсуліну, а з нечутливістю до нього клітин організму і, в першу чергу, клітин печінки. Резистентність виникає, зокрема через порушення окисно-відновного балансу в організмі.
Підвищення чутливості до інсуліну — наріжний камінь лікування і профілактики діабету. Як правило, для цього прописують препарати, а також рекомендують збільшити рухливість і перейти на дієту зі зниженим вмістом «простих» вуглеводів. На жаль, не всім хворим вдається послідовно дотримуватися рекомендацій, і у мільйонів виникають важкі ускладнення, що призводить, зокрема до ниркової недостатності, сліпоти й ампутацій кінцівок через пошкодження судин і нервів.
Групі вчених на чолі з Кальвіном Картером (Calvin Carter) і Санні Хван (Sunny Huang) вдалося домогтися підвищення чутливості до інсуліну і зниження рівня цукру в крові мишей з діабетом за місяць безконтактних процедур, що проводяться тоді, коли тварини сплять.
Домогтися терапевтичного ефекту вдалося шляхом одночасного впливу статичного магнітного й електростатичних полів. Експеримент призвів до збільшення кількості циркуляційних антиоксидантів і змінив окислювально-відновний баланс. Це, своєю чергою, знизило резистентність до інсуліну і нормалізувало глікемію крові.
Це відкриття було зроблено багато в чому випадково. Санні Хван, аспірантка на програмі молекулярної медицини в університеті Айови, практикувала навичку забору крові й оцінки глікемії у лабораторних мишей-діабетиків. За збігом обставин частина тварин, яких вона відібрала для забору аналізу, до цього використовувалися в дослідженні впливу електромагнітних полів на мозок і поведінку.
Результати аналізу виявилися несподіваними: у мишей цієї групи була нормальна глікемія, що нехарактерно для хворих на діабет тварин. Переконавшись в тому, що це не разова аномалія, група вчених провела серію експериментів, щоб оцінити ефект магнітних полів на глікемію крові й виявити можливий механізм дії.
Ефект обмеженого за часом дії також виявився істотним. У експериментальних тварин спостерігалося значне поліпшення глікемії, вкрай близьке до того, яке виявили у мишей, які піддавалися впливу полів постійно.
Для вивчення механізму дії магнітного поля було проведено ряд експериментів, які дозволили визначити, що вплив досягався шляхом збільшення виробництва молекул антиоксидантів мітохондріями клітин печінки. Це, своєю чергою, змінювало окислювально-відновний баланс і призводило до збільшення чутливості до інсуліну.
Між мишами і людиною величезна різниця, тому наступним етапом досліджень має стати перевірка цієї методики на більших тваринах.

Возврат к списку


Новини
27.11.2020  Крихітні полімери здатні знищити супербактеріі
26.11.2020  Аналіз крові замість рентгена: безпечна діагностика струсів мозку
25.11.2020  Медикам стало відомо, як позбавити людину від важкої алергічної реакції
24.11.2020  Пігмент з томатів і кавунів відновлює пошкоджені судини
23.11.2020  Імунітет у перехворілих на COVID-19 зберігається щонайменше півроку - дослідження Оксфордського університету
20.11.2020  Унікальний замінник цукру
19.11.2020  Незабаром буде випущена штучна підшлункова залоза
18.11.2020  Університет Брістоля знайшов новий спосіб лікування гіпертонії
17.11.2020  Відкриття: шум не менш небезпечний, ніж токсичні відходи
16.11.2020  Вчені випробували несподіваний підхід в лікуванні алопеції
13.11.2020  Вчені отримали унікальний матеріал для штучних кісток
12.11.2020  Знайдено спосіб зупинити старіння
11.11.2020  Дослідники навчилися відновлювати серцевий м'яз
10.11.2020  Вітчизняні експерти відкрили нові методи боротьби з раком
09.11.2020  Новий метод замінить операцію з пересадки рогівки
06.11.2020  Мозкові стимулятори виявилися не так вже безпечні
05.11.2020  Електромагнітне поле може вилікувати діабет, — дослідження
04.11.2020  Доведено: імунітет у тих, хто перехворів на коронавірус, захищає не менше півроку
03.11.2020  Виявлено нову причину утворення тромбів у хворих на COVID-1
02.11.2020  Кілька міфів про підвищений тиск, які варто спростувати
HINARI
PubMed