Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Первый украинский нефрологический сайт проф. Д. Иванова Zepter
Технічна підтримка

Новини

Китайські вчені придумали, як діагностувати хвороби серця за допомогою селфі 27.08.2020 Дослідження показує, що селфі може бути доступним і простим способом виявлення серцево-судинних захворювань. А визначити їх наявність допоможе комп'ютерний алгоритм глибокого навчання, що аналізує фотографії.

"Наскільки нам відомо, це перша робота, яка демонструє, що штучний інтелект можна використовувати для аналізу осіб з метою виявлення серцевих захворювань, — говорить один з авторів роботи Чже Чжен. — Наша підсумкова мета — розробка самооцінювального додатку для оцінки ймовірності виникнення серцевих захворювань до відвідування клініки людьми, які належать до груп високого ризику (щодо серцево-судинних патологій)».

Вже давно відомо, що певні риси зовнішності пов'язані з підвищеним ризиком серцевих захворювань. Серед таких ознак — рання сивина і зморшки, складка на мочці вуха, ксантелазми (відкладення холестерину під шкірою, зазвичай навколо повік) і ліпоїдні дуги рогівки (кільцеподібне помутніння периферії рогівки, відокремлене від інших її ділянок; складається з інфільтрату жирової речовини). Однак людині складно використовувати ці риси для прогнозування та оцінки ризику серцевих захворювань.

Метою авторів дослідження було створити інструмент, який дозволить проводити первинну діагностику на підставі перерахованих вище ознак. Для цього в період з липня 2017 року по березень 2019-го фахівці провели вивчення 5796 пацієнтів з восьми лікарень Китаю. Випробуваним проводили процедури для дослідження кровоносних судин, такі як коронарна ангіографія або коронарна комп'ютерна томографічна ангіографія. Також були зроблені по чотири фотографії кожного пацієнта: голова анфас, два знімки в профіль, а також вид верхньої частини голови.

За результатами вивчення ангіограм (знімків судин) пацієнтів оцінювалася ступінь здоров'я серцево-судинної системи залежно від того, скільки кровоносних судин звужено на 50% або більше, а також на основі місця розташування цих судин. Ця інформація використовувалася для створення, навчання та перевірки алгоритму глибокого навчання.

Потім дослідники протестували вивчений алгоритм ще на 1013 пацієнтах з дев'яти лікарень Китаю, які на лікування в період з квітня по липень 2019 року. Виявилося, цей алгоритм за своєю ефективністю перевершив існуючі методи прогнозування ризику серцевих захворювань. Чутливість методу (частка правильно ідентифікованих позитивних випадків діагностування) склала 80% на валідаційній і тестовій вибірках, а специфічність (частка правильно ідентифікованих негативних випадків) — 61% і 54% відповідно.
«Алгоритм можна було без проблем використовувати для прогнозування потенційного серцевого захворювання, ґрунтуючись тільки на фотографіях обличчя. Щоки, лоб і ніс надали алгоритму більше інформації, ніж інші області обличчя, — коментує результати роботи її співавтор Сянь-Ян Чжи. — Однак нам необхідно поліпшити специфічність, оскільки кількість помилкових спрацьовувань до 46% (виходячи зі специфічності в 54% на тестовій вибірці) може викликати незручності для пацієнтів, а також потенційно перевантажувати клініки пацієнтами, які не потребують лікування».

Також дослідники зауважують, що алгоритм необхідно протестувати на представниках інших етнічних груп. Переважна більшість учасників дослідження відносилися до етнічної групи хань, найбільш численної народності Китаю: це накладає певні обмеження на результат роботи.

Возврат к списку

Новини
23.09.2020  Як впоратися з підвищеним апетитом восени: корисні поради
22.09.2020  Експерти виявили овоч, який здатний знижувати рівень поганого холестерину у крові
21.09.2020  Які люди найбільше реагують на перепади погоди, та як з цим боротися — поради лікарів
18.09.2020  Якими побічними ефектами володіє чай при його надмірному вживанні
17.09.2020  Три неочікувані ознаки того, що ваша печінка повна токсинів
16.09.2020  Вчені виявили ще один фактор, який здатен провокувати розвиток діабету другого типу
15.09.2020  Топ-5 вітамінів, нестача яких заважає вам засинати
14.09.2020  Ефективні поради, які допоможуть зняти сильне відчуття постійної втоми
11.09.2020  Чому на сніданок варто вживати клітковину
10.09.2020  6 вагомих приводів мати серед спецій вдома корицю
09.09.2020  Ці 6 ознак можуть вказувати на розвиток "тихої" пневмонії
08.09.2020  Яка олія приносить більше користі організму: соняшникова чи оливкова
07.09.2020   Чим корисна м'ята для здоров'я людини
04.09.2020  Кілька сигналів від організму, що говорять про проблеми з серцем
03.09.2020  Чому восени варто переглянути свій раціон
02.09.2020  Вчені пояснили, чому денний сон шкідливий для здоров'я
01.09.2020  Серцева ягода. У чому користь глоду і в чому шкода
31.08.2020  Про що може розповісти тип вашої мігрені
28.08.2020  Експерти виявили, яке молоко сприяє зниженню рівня поганого холестерину
27.08.2020  Китайські вчені придумали, як діагностувати хвороби серця за допомогою селфі
HINARI
PubMed