Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Первый украинский нефрологический сайт проф. Д. Иванова Zepter
Технічна підтримка

Новини

Зв’язок мозку та кишківника: мікрофлора нашого шлунку пов'язана з психічним станом 25.06.2021 Зростає кількість доказів міцного зв'язку між мозком і кишечником, також відомого як зв'язок мозок-кишечник. Цей зв'язок є основою постійного спілкування і взаємодії між цими двома частинами тіла і їхнього сукупного впливу на наше здоров'я.

Пробіотик для психічного здоров'я
Більшість досліджень досі вивчали вплив пробіотиків на середу кишкових бактерій у тварин, і результати обнадіюють. Ми бачили, наприклад, що введення мишам пробіотиків, які змінили бактерії в їх кишківнику, призвело до зниження занепокоєння у гризунів і зниження рівня кортизолу, гормону стресу.

Дослідження на людях продемонстрували значний взаємозв'язок між корисними бактеріями в кишечнику і психічним здоров'ям.

Наприклад, в клінічному дослідженні за участю 40 пацієнтів з великим депресивним розладом половина отримувала плацебо, а інша половина приймала пробіотичні добавки (Lactobacillus acidophilus, L. casei і Bifidobacterium bifidum, по 2 млрд ДЕЩО кожен) протягом восьми тижнів. В кінці дослідження люди, які приймали пробіотик, мали значно нижчі бали в тесті на депресію в порівнянні з групою плацебо.

Група, яка приймала пробіотики також мала інші переваги, включаючи значно нижчий рівень інсуліну, зниження системного запалення, нижчу інсулінорезистентність і значне підвищення рівня антиоксиданту глутатіону.

В іншому дослідженні групі людей з синдромом хронічної втоми давали пробіотик, і симптоми тривоги були зменшені. Протягом двох місяців пацієнти в подвійному сліпому рандомізованому дослідженні приймали або плацебо, або 24 млрд КОЕ-штамів Lactobacillus casei. В кінці дослідження у тих, хто приймав пробіотик, спостерігалося значне зменшення симптомів тривоги.

Пробіотик і зв'язок кишечника і мозку
Дослідники заглиблюються в таємниці і функції тандему кишечник-мозок і розкривають різні взаємозв'язки. Наприклад, в новому дослідженні, названому «Тривога, депресія і мікробіом: роль кишкових пептидів», автори пояснюють, як двосторонній зв'язок між мозком і кишечником багато в чому є результатом спільних зусиль різних систем, включаючи імунну, ендокринну, кишкову і вегетативну нервові системи.

Однак ще багато що належить дізнатися про всі взаємодії і про те, як вони впливають на психічне і фізичне здоров'я. Автори зазначили, що, «враховуючи зростаючу роль зв'язку кишечник-мозок в різних захворюваннях головного мозку, таких як тривога і депресія, важливо розуміти внесок двонапрямлених взаємодій між пептидними гормонами, що вивільняються з кишечника, і кишковими бактеріями».

Ці експерти вважають, що пептиди кишечника і пептиди мозку дуже важливі в регуляції комунікації між мозком і кишечником, і вони називають їх імена. Наприклад, нейропептид Y, поліпептид підшлункової залози, пептид YY, фактор вивільнення кортикотропіну, окситоцин і грелін.

Ці та інші пептиди грають важливу роль в передачі сигналів між мозком і кишечником при психічних станах, пов'язаних зі стресом. Двома прикладами є кишкові пептиди, які, як відомо, зв'язуються з рецепторами клітин імунної системи і закінчень блукаючого нерва, що забезпечує непряму комунікацію між мозком і кишечником.

Інший спосіб впливу пробіотиків на психічне здоров'я може полягати в їх здатності виробляти нейротрансмітери, такі як серотонін, гамма-аміномасляна кислота (ГАМК) і ацетилхолін. Коли ці нейротрансмітери секретуються в кишечнику, вони можуть змусити клітини слизової оболонки кишківника вивільняти молекули, які відправляють повідомлення в мозок і впливають на поведінку.

Вживання пробіотиків для психічного здоров'я
Що це означає для звичайної людини? Підтримання здорового балансу бактерій в кишечнику має першорядне значення для хорошого психічного і фізичного здоров'я. З цією метою, якщо ви не отримуєте достатньої кількості пробіотиків у своєму раціоні, рекомендується щоденне додавання високоякісних і клінічно перевірених пробіотиків.

Дебора Мітчелл — пише про здоров'я, тварин і навколишнього середовища. Вона є автором понад 50 книг і тисячі статей з широкого кола тем.

Джерело: https://www.epochtimes.com.ua/krasa-i-zdorovya/zvyazok-mozku-ta-kyshkivnyka-mikroflora-nashogo-shlunku-povyazana-z-psyhichnym-stanom-136975

Возврат к списку

Новини
05.03.2022  Місто дбає про Головний прапор країни: сьогодні здійснили планові роботи із заміни полотнища (оновлено)
05.03.2022  Перша долікарська допомога
04.03.2022  Інформування про стан ядерної та радіаційної безпеки в умовах військового нападу Росії на Україну
03.03.2022  ЯК ОТРИМАТИ ПЕНСІЮ ТА ГРОШОВІ ВИПЛАТИ В УКРПОШТІ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ
03.03.2022  Створено Координаційний центр розміщення постраждалих від агресії РФ в Україні
02.03.2022  УРЯДОВА ЦІЛОДОБОВА «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»
02.03.2022  Що робити у разі радіоактивного зараження?
01.03.2022  Національний банк відкрив спецрахунок для збору коштів на потреби армії (оновлено)
01.03.2022  ПОТРАПЛЯННЯ В ТЕЛЕВЕЖУ! ТИМЧАСОВО МОЖЕ БУТИ ВІДСУТНЄ МОВЛЕННЯ ТЕЛЕКАНАЛІВ
01.03.2022  З Україною Європейський Союз точно буде міцніший – Глава держави на сесії Європарламенту
28.02.2022  У Міністерстві внутрішніх справ України надали громадянам поради, як поводити себе на блокпостах.
28.02.2022  ЯК ПОВОДИТИСЯ ПРИ ОБСТРІЛІ.
27.02.2022  Що робити при хімічному зараженні?
26.02.2022  ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ЗАБЕЗПЕЧУЄ ВЧАСНУ ВИПЛАТУ ПЕНСІЙ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ
26.02.2022  У Києві зібрали поради для людей з інвалідністю на випадок надзвичайної ситуації (+відео)
25.02.2022  ВІТАЛІЙ КЛИЧКО: СТОЛИЦЯ ВСТУПИЛА В ФАЗУ ОБОРОНИ
25.02.2022  Національний банк та банківська система України надалі працюють
25.02.2022  СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ: ВСІМ ЗАКЛАДАМ ОСВІТИ РЕКОМЕНДОВАНО ПРИПИНИТИ ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС ТА ОГОЛОСИТИ КАНІКУЛИ НА ДВА ТИЖНІ
24.02.2022  Росія розпочала нову військову операцію проти нашої держави, по всій території України запроваджується воєнний стан
30.06.2021  Вчені створили комп’ютер, що визначає біологічний вік мозку
HINARI
PubMed