Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Первый украинский нефрологический сайт проф. Д. Иванова Zepter
Технічна підтримка

Новини

Вчені створили комп’ютер, що визначає біологічний вік мозку 30.06.2021 Неінвазивні тести функцій мозку, такі як магнітоенцефалографія (МЕГ), магнітно-резонансна томографія (МРТ) та позитронно-емісійна томографія (ПЕТ), відіграють вирішальну роль у клінічній неврології.

Але оскільки всі ці тести вимірюють різні аспекти роботи мозку, жоден з них не є оптимальним сам по собі. Навчання комп’ютерів для аналізу даних різних тестів та прогнозування клінічного результату дало б більш повну картину функції мозку.

"Комп'ютерні моделі, які були навчені прогнозувати вік людини за даними мозку здорових груп населення, дали корисну клінічну інформацію. Проблема полягає в тому, що в клінічних умовах не завжди вдається отримати всі типи даних, необхідних для цього аналізу" – Денис Енгеман, головний автор дослідження і Scientis Research, Французький національний науково-дослідний інститут цифрових наук.

У цьому дослідженні команда спробувала розробити модель, яка поєднує анатомічну інформацію, що надається МРТ-скануванням, з інформацією про ритми мозку, яку фіксує МЕГ. Найголовніше, що вони хотіли побачити, чи зможе модель все-таки працювати, якщо частина даних відсутня.

Вони навчили свою комп’ютерну модель за допомогою підмножини даних із бази даних Cam-CAN, де зберігаються МЕГ, МРТ та нейропсихологічні дані для 650 здорових людей у ​​віці від 17 до 90 років

Потім вони порівнювали різні версії моделі зі стандартною анатомічною МРТ-скануванням та моделями, які мали додаткову інформацію від функціональних МРТ (fMRI) і МЕГ-тестів.

Вони виявили, що додавання МЕГ або сканування fMRI до стандартної МРТ призводить до більш точного прогнозування віку мозку. Коли обидва типа даних були додані, модель була ще більше точною.

Далі вони подивилися на маркер віку мозку (який називається дельтою мозку) та вивчили, як це пов’язано з різними функціями мозку, які вимірюються МЕГ та fMRI. Це підтвердило, що MEG та fMRI надавали унікальну інформацію про функції мозку, додаючи потужністі загальній моделі.

Однак, коли вони протестували свою модель на повній базі даних Cam-CAN, що складалася з 650 осіб, у деяких з яких не було даних про МРТ, fMRI та MEG, вони виявили, що навіть при відсутності даних, комп'ютерна модель використовувала те, що було доступно та робила більш точний прогноз, ніж МРТ. Це важливо, оскільки в лікарнях неврологічних клінік не завжди вдається отримати від пацієнтів результати кожного тип сканування.

Насправді, оскільки більшість лікарень використовують електроенцефалографію (ЕЕГ), а не МЕГ-тести, іншим важливим висновком було те, що найпотужніше вимірювання функції мозку, яке МЕГ-тести надають моделі, також може бути точно виміряне ЕЕГ. Це означає, що в клініці ЕЕГ потенційно може бути замінена МЕГ, не впливаючи на прогностичну силу моделі.

Джерело: https://medic.ua/uk/vcheni-stvorili-komp-yuter-shho-viznachaye-biologichnij-vik-mozku/

Возврат к списку

Новини
05.03.2022  Місто дбає про Головний прапор країни: сьогодні здійснили планові роботи із заміни полотнища (оновлено)
05.03.2022  Перша долікарська допомога
04.03.2022  Інформування про стан ядерної та радіаційної безпеки в умовах військового нападу Росії на Україну
03.03.2022  ЯК ОТРИМАТИ ПЕНСІЮ ТА ГРОШОВІ ВИПЛАТИ В УКРПОШТІ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ
03.03.2022  Створено Координаційний центр розміщення постраждалих від агресії РФ в Україні
02.03.2022  УРЯДОВА ЦІЛОДОБОВА «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»
02.03.2022  Що робити у разі радіоактивного зараження?
01.03.2022  Національний банк відкрив спецрахунок для збору коштів на потреби армії (оновлено)
01.03.2022  ПОТРАПЛЯННЯ В ТЕЛЕВЕЖУ! ТИМЧАСОВО МОЖЕ БУТИ ВІДСУТНЄ МОВЛЕННЯ ТЕЛЕКАНАЛІВ
01.03.2022  З Україною Європейський Союз точно буде міцніший – Глава держави на сесії Європарламенту
28.02.2022  У Міністерстві внутрішніх справ України надали громадянам поради, як поводити себе на блокпостах.
28.02.2022  ЯК ПОВОДИТИСЯ ПРИ ОБСТРІЛІ.
27.02.2022  Що робити при хімічному зараженні?
26.02.2022  ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ЗАБЕЗПЕЧУЄ ВЧАСНУ ВИПЛАТУ ПЕНСІЙ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ
26.02.2022  У Києві зібрали поради для людей з інвалідністю на випадок надзвичайної ситуації (+відео)
25.02.2022  ВІТАЛІЙ КЛИЧКО: СТОЛИЦЯ ВСТУПИЛА В ФАЗУ ОБОРОНИ
25.02.2022  Національний банк та банківська система України надалі працюють
25.02.2022  СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ: ВСІМ ЗАКЛАДАМ ОСВІТИ РЕКОМЕНДОВАНО ПРИПИНИТИ ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС ТА ОГОЛОСИТИ КАНІКУЛИ НА ДВА ТИЖНІ
24.02.2022  Росія розпочала нову військову операцію проти нашої держави, по всій території України запроваджується воєнний стан
30.06.2021  Вчені створили комп’ютер, що визначає біологічний вік мозку
HINARI
PubMed