Пошук по сайту
Авторизація
Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?
Періодика
Медична інформатика та інженерія
Партнери
Поиск информации по диагнозу / Med And Me Издательский дом ЗАСЛАВСКИЙ Zepter
Технічна підтримка

Новини

Ознаки високого холестерину, які видно на обличчі 27.10.2022 Ознаки високого холестерину, які видно на обличчі
Надмірне вживання жирної їжі призводить до підвищення рівня холестерину.

Найпростіший спосіб визначити високий рівень холестерину – це відвідати свого лікаря загальної практики та перевірити рівень холестерину. Але в деяких випадках цей стан викликає три "класичні" фізичні зміни.

джерело: Країна здоров'я

Діабет лікуватимуть стовбуровими клітинами 26.10.2022 Діабет лікуватимуть стовбуровими клітинами
Лікування «живими ліками», або клітинами, викликає величезний інтерес фахівців, особливо в галузі цукрового діабету.

— Клітинна терапія у сфері серцево-метаболічних захворювань поки що не має клінічного застосування. Але в майбутньому вона приречена стати терапією цукрового діабету І типу. Ідея полягає в тому, щоб мати необмежені джерела клітин, які будуть продукувати інсулін, — пояснює президент SIMI Джорджіо Сесті, передає інформаційне агентство ANSA.

джерело: Медправда

У Києві новонароджених дітей перевірятимуть на 21 рідкісне захворювання 25.10.2022 У Києві новонароджених дітей перевірятимуть на 21 рідкісне захворювання
Для отримання послуги батькам необхідно надати письмову згоду на проведення дослідження

В Україні стартує розширений неонатальний скринінг новонароджених на 21 рідкісне захворювання. Цю систему мали запустити ще першого червня, проте через війну відклали, але не відмовилися.

джерело: Kyiv independent

Декілька простих порад для тих, кого часто турбує печія 24.10.2022 Декілька простих порад для тих, кого часто турбує печія
Стан печіння у нижній третині стравоходу значно погіршує життя людини.

Хоча б раз у житті кожна людина відчувала печію. Зазвичай причини очевидні – погане харчування та нездоровий спосіб життя. Тому здається, що печія нешкідлива. Але не все так просто. Що ж робити?

джерело: GreenPostua

Люди, які сплять менше п'яти годин, частіше страждають від хронічних захворювань 21.10.2022 Люди, які сплять менше п'яти годин, частіше страждають від хронічних захворювань
Люди у віці від 50 років, які спали п'ять або менше годин на добу, піддавалися ризику розвитку множинних хронічних захворювань на 30% частіше

Люди старше 50 років, які сплять менше п'яти годин вночі, мають більший ризик розвитку багатьох хронічних захворювань. Проблеми з'являються в міру старіння.

джерело: CNN

Названо хвороби, які можна «підхопити» від смартфона 20.10.2022 Названо хвороби, які можна «підхопити» від смартфона
Медики все частіше говорять про специфічні захворювання, пов'язані з частим використанням гаджетів

Останнім часом медики все частіше говорять про специфічні захворювання, пов'язані з частим використанням смартфонів та планшетів.

джерело: країна здоров'я

Вчені назвали нову небезпеку порушення циркадних ритмів 19.10.2022 Вчені назвали нову небезпеку порушення циркадних ритмів
Порушення циркадних ритмів, які задають ритм усім біологічним ритмам організму, відіграє у наборі ваги. Дослідники з медичного коледжу Weill Cornell Medicine провели два дослідження, під час яких виявили, що стрес у невідповідний час доби може змінити метаболізм. А це призведе до збільшення накопичення жиру в організмі.

джерело: Medical answers

Американські медики назвали одну із причин втрати пам’яті 18.10.2022 Американські медики назвали одну із причин втрати пам’яті
Експерти з клініки Майо вважають, що дефіцит одного з вітамінів може спричинити серйозне та незворотне пошкодження головного мозку та нервової системи.

джерело:  Новини Ю інфо

Медики вперше пересадили кишківник від мертвого донора 17.10.2022 Медики вперше пересадили кишківник від мертвого донора
У столиці Іспанії Мадриді лікарі уперше в історії здійснили пересадку кишківника. Донором став чоловік, що помер від серцевої недостатності, реципієнтом — однорічна дитина.
Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

джерело: новини Live

Названо продукти, які допомагають знизити високий кров’яний тиск 14.10.2022 Названо продукти, які допомагають знизити високий кров’яний тиск
Зменшити високий кров’яний тиск допомагають продукти, багаті на калій. Це один із найважливіших для організму людини мікроелементів, який забезпечує повноцінне функціонування життєво важливих органів, у тому числі серця, мозку, нирок.

джерело: Medical answers

Лікарі виявили критично важливий для імунітету людини ген, який запускає запальні процеси. 12.10.2022 Лікарі виявили критично важливий для імунітету людини ген, який запускає запальні процеси.
Дослідники з центру Cedars-Sinai виявили ген, який відіграє важливу роль у вродженій імунній системі людини. Цей ген, NLRP11 дає команду білим кров’яним тільцям організму розпочати атаку проти чужорідної присутності, що допомагає активувати запальну реакцію.

Вчені використовували систему редагування генів CRISPR/Cas9 для видалення генів або внесення генних мутацій у білі кров’яні клітини людини, які називаються макрофагами. Вони помітили, що видалення гена NLRP11 перешкоджало активації сенсора імунної системи, званого інфламасомою NLRP3, та запуску запальної реакції.

джерело: Medical answers

Вчені: нестача вітаміну B9 веде до раку та пошкодження ДНК 10.10.2022 Вчені: нестача вітаміну B9 веде до раку та пошкодження ДНК
Один із способів знизити ймовірність розвитку раку – перевірити, чи є у вас дефіцит фолієвої кислоти. Цей вітамін можна отримати з бобових та з листових овочів темно-зеленого кольору. Вчені виявили, що його недолік може сприяти пошкодженню ДНК.

Дослідження 2002 року, опубліковане в науковому виданні Nature, показало, що рак у людини може розвинутись через нестачу вітаміну B9, тобто фолієвої кислоти. Також у статті зазначено, що дефіцит цього вітаміну може «спричинити пошкодження ДНК».

джерело: Medical answers

Особливості отримання безоплатної паліативної допомоги 07.10.2022 Особливості отримання безоплатної паліативної допомоги
Паліативна допомога входить у Програму медичних гарантій і є безоплатною для пацієнта. НСЗУ оплачує паліативну допомогу у стаціонарі та мобільну - за місцем перебування пацієнта.

НСЗУ заплатила за паліативну допомогу у 2021 році 1,6 млрд грн. А з початку 2020 року - 2,4 млрд грн.

Паліатив, окрім знеболення, включає спостереження за пацієнтом, турботу про його психологічний стан, правильне харчування, необхідні аналізи та обстеження, реабілітацію.
Йдеться про раннє виявлення симптомів і полегшення страждань, адекватні лікувальні заходи, психологічну підтримку пацієнта та його рідних.

джерело: zdorov-info

Британські дослідники назвали напій, що знижує ризик смертності 04.10.2022 Британські дослідники назвали напій, що знижує ризик смертності
Результати були однаковими незалежно від генетичних варіантів, що впливають швидкість метаболізму кофеїну людьми.

джерело: Кореспондент

Медики назвали небезпеку хвороби 21 століття 03.10.2022 Медики назвали небезпеку хвороби 21 століття
Згідно зі статистикою, кожна сьома людина на планеті хвора на неї в країнах з розвиненою цивілізацією.
Медики заявили, що у 21 столітті з'явилася нова хвороба під назвою номофобія. Її суть полягає в тому, що людина не бачить сенсу життя без гаджетів

джерело: Кореспондент

Вчені назвали небезпеку переведення годинників 30.09.2022 Вчені назвали небезпеку переведення годинників
Зазначається, що перехід на літній час порушує наш цикл сну та неспання в організмі людини.
Дослідження експертів з Університету Падуї в Італії та Університету Суррея показало, що перехід на літню пору негативно впливає на водіїв, роблячи їх більш небезпечними. Причина в тому, що він порушує сон та циркадні ритми, пише Daily Mail.

Природний антиоксидант. Чим корисна калина і як вона допоможе підтримати здоров’я взимку 29.09.2022 Природний антиоксидант. Чим корисна калина і як вона допоможе підтримати здоров’я взимку
Символ України — калина зміцнює імунітет у холодну пору року.

Під час холодів і листя, що облітає, радують очі насичено червоні ягоди калини. Крім візуальної краси вони мають безліч корисних властивостей і, що особливо актуально пізньої осені та взимку, допомагають одужати при гострих респіраторних захворюваннях.

джерело: НВ life

Герпес лікує рідкісні й запущені форми раку - вчені 28.09.2022 Герпес лікує рідкісні й запущені форми раку - вчені
Британські вчені запропонували новий метод лікування раку - за допомогою вірусу герпесу.

Перші клінічні випробування на людях вже дали обнадійливі результати. В одного пацієнта рак повністю зник, а в інших пухлини значно зменшилися.

джерело:ВВC news Україна

Створили додаток для смартфона, який за допомогою камери вимірює рівень кисню у крові 27.09.2022 Створили додаток для смартфона, який за допомогою камери вимірює рівень кисню у крові
Американські вчені вигадали, як за допомогою камери смартфона виміряти сатурацію — рівень насичення крові киснем. Зазвичай медики для цього використовують пульсоксиметр.

джерело: Здоровʼя 24

Вітамін, дефіцит якого послаблює стінки артерій 26.09.2022 Вітамін, дефіцит якого послаблює стінки артерій
Для захисту від хвороб серця дуже важливо зберігати міцність та еластичність всіх кровоносних судин. А нестача в організмі цього вітаміну особливо небезпечна здоров’я.

Низький рівень вітамінів B12, B6 та B9 може призвести до атеросклерозу – основної причини серцево-судинних захворювань, відповідальних за більшість смертей у всьому світі. Йдеться про дефіцит вітамінів групи В, необхідної для деградації гомоцистеїну – амінокислоти, що призводить до атерогенної трансформації аорти, що спричиняє накопичення макрофагів та ліпідів, порушення її біомеханічних властивостей та дезорганізацію аортального колагену/еластину.

джерело: wworld.com.ua


Новини 21 - 40 из 621
Начало | Пред. | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | След. | Конец Все
Новини
03.03.2023  Науково доведено: через смартфони ви можете старіти швидше
24.02.2023  Стимуляція спинного мозку відновлює постінсультну функцію рук
17.02.2023  Вчені відкрили здатність жирної їжі руйнувати мозок
10.02.2023  В Індії розробили неінвазивний тест, який використовує штучний інтелект для виявлення раку молочної залози
01.02.2023  Як спостереження за світанками та заходами сонця впливає на здоров'я – вчені
25.01.2023  Аналіз крові для ранньої діагностики хвороби Альцгеймера розробили вчені
18.01.2023  Людина з серцем свині. Пацієнту вперше пересадили серце тварини
11.01.2023  Вчені пояснили, чому оливкову олію варто пити ложками
21.11.2022  Вчені виявили ще одну причину високого ризику атеросклерозу
18.11.2022  Імплантована помпа доставила протиракові ліки у пухлини мозку
16.11.2022  Шум вночі може бути причиною безсоння та серцево-судинних захворювань
14.11.2022  ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ: ТИПИ, СИМПТОМИ, УСКЛАДНЕННЯ
11.11.2022  Виявилося, в епідемії ожиріння винен лише один тип їжі
09.11.2022  Проказа: давня хвороба, здатна регенерувати органи
07.11.2022  "Чарівні гриби" можуть лікувати важку депресію
04.11.2022  Нове випробування пропонує переваги CV з EPA: RESPECT-EPA
02.11.2022  Майже 500 українських медиків завершили навчання з тактичної медицини
01.11.2022  Чи можна людям з діабетом пити алкоголь
31.10.2022  Знайдено овоч, здатний знизити цукор у крові відразу на 20%
28.10.2022  Людська печінка може працювати 100 років
HINARI
PubMed